Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Maurice Druon - Regii blestemați 7 vol. Începe cu arderea pe rug a lui Jacques de Molay care arunca un blestem asupra celor ce l-au osandit. E foarte faina seria. 

E in genul Cei trei muschetari - Alexandre  Dumas sai Michell Zevaco - Seria Fausta. Foarte faine. 

 

Am citit recent Educated de Tara Weatover. Cartea este autobiografica, fata asta a crescut dintr-o familie mormona fundamentalista . Se vede ca are un PhD , cartea este de-a dreptul savuroasa. 

 

Inca una si ma duc. 

Mi-am luat Cântul lui Ahile - Madeleine Miller , dar traducerea nu excelează. In engleza suna mult mai bine, de altfel si MM este foarte educata, preda latina si greaca la universitate si asta se vede. 

 

Pa.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Maurice Druon - Regii blestemați 7 vol. Începe cu arderea pe rug a lui Jacques de Molay care arunca un blestem asupra celor ce l-au osandit. E foarte faina seria. 

E in genul Cei trei muschetari - Alexandre  Dumas sai Michell Zevaco - Seria Fausta. Foarte faine. 

 

Am citit recent Educated de Tara Weatover. Cartea este autobiografica, fata asta a crescut dintr-o familie mormona fundamentalista . Se vede ca are un PhD , cartea este de-a dreptul savuroasa. 

 

Inca una si ma duc. 

Mi-am luat Cântul lui Ahile - Madeleine Miller , dar traducerea nu excelează. In engleza suna mult mai bine, de altfel si MM este foarte educata, preda latina si greaca la universitate si asta se vede. 

 

Pa.  [flo2]

 

 

 am citit si eu educated, asta vara - pe hartie, de-a dreptul :D, mi-a imprumutat-o o prietena. Si mie mi-a placut mult, din multe puncte de vedere. e genul de carte scrisa bine, despre subiecte dure, zic eu.

 

ca divertisment, am citit Eleanor Oliphant is completely fine - recomand

 

https://www.goodreads.com/book/show/31434883-eleanor-oliphant-is-completely-fine

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi, ce faceți ? 

Sunt in oraș cu Alex, i-am găsit un curs de IT si azi trebuie sa stau si eu cu ea. Mi-a plăcut asta, instructorii vor sa cunoască cine / ce copil aduce / duce. Sper să-i placa. 

Sunt leșinata de foame, dar macar aici au net gratuit.  [:-)))] Si sunt o gramada de băieți si doar 2 fete. 

Macar de-mi aduceam o carte cu mine. 

Pa. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi, ce faceți ? 

Sunt in oraș cu Alex, i-am găsit un curs de IT si azi trebuie sa stau si eu cu ea. Mi-a plăcut asta, instructorii vor sa cunoască cine / ce copil aduce / duce. Sper să-i placa. 

Sunt leșinata de foame, dar macar aici au net gratuit.  [:-)))] Si sunt o gramada de băieți si doar 2 fete. 

Macar de-mi aduceam o carte cu mine. 

Pa. 

 

 

Foarte bun curs i-ai gasit! pe ce se bazeaza, hardware sau software? la noi universitatea locala are workshops de tech si science special pt fete, ca sa le incurajeze sa studieze in domeniu.

 

kidle pe tel nu ai, pt carte? asa ai mereu carte cu tine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai, ce-mi place asta cu she'll be right! 

 

Eu de cate ori am o problema mai grava, imi imaginez cum peste ceva vreme ma voi gandi la chestiunea respectiva ca la ceva trecut si nu chiar asa grav cum mi se parea la momentul initial. Si, evident, asa se intampla. Si asa trec mai usor peste probleme si cu mai multa siguranta ca se va rezolva.

 

 

stai sa-ti spun update ...

 

colegul australian (care btw are o colectie de pantofi care rivalizeaza cu a mea ...) a decis ca eu sunt a lost cause pt the she'll ve right philosophy. pur si simplu nu sunt zen enough.

 

si ca e timpul sa se asigure ca atunci incerc eu filozofia nr 2, care consta in:  F ... k off!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

va Multumesc de gandurile bune  [flor] . 

Am repetat analizele lu D ieri, crp a ajuns iar la baza. De la 116 la 5. 

nu a primit nici medicament. 

 

Mama mea tot in spital . Luni iese.

J, tu întrebai ?

 

avem 2 femei . Dar de una de lipsim. Sta și noaptea tanti cu ea. Acu suntem in Căutare de alta. Ca mai mult de 2 nu sta. 

1600 pe luna ne costa. Plus mâncare .mama mea e mulțumită ca e in casa e. Restul nu contează . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai, e software ptr început, in funcție de evoluție exista si optiune ptr robotica. In lecția demo de azi au programat un joculeț oe care l-au si jucat apoi, ceva cu monștrii. Alex a fost incantata, zice ca i-a plăcut si instructoarea a spus ca s-a descurcat cel mai bine. 

Nu am kindle si mai ales nu pe telefon, nu pot citi. Si-mi trebuie un tel nou, nu ma pot hotăra ce model. 

Didi, ma bucur ca sunteți.bine. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata gagici,

 

in sfarsit un week end linistit  [:D] . Ieri m-am distrat cu aspiratorul si pamatuful, seara un film in familie.

 

Avem putin probleme cu gimnastica, un antrenor a plecat, orele de antrenament se schimba, fetele nu prea mai vin la antrenament. Sper sa se rezolve, ca nu as vrea sa schimb clubul.

 

o duminica frumoasa  [flor]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eva a plecat ieri la o aniversare la 100km si vine asta seara :). Trai neneaca pe vatrai la 5 ani :))).

 

Am tras de Maya si am vazut in sfarsit singur pe lume. Mie mi-a placut maxim, ei, ce sa spun .... La vaza cu lupii a inceput sa planga ca vrea acasa. Am linistit-o pana la urma si am vazut filmu pana la sfarsit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...