Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Va multumesc mult de gânduri ! [flor]

 

mama mea a avut gripa apoi plămânii răceala spital . După ce a ieșit din spital a căzut rău de tot. Nu mai putea vorbi, dormea NON Stop și nici nu mai mânca . 

M- a speriat ...Acu și- a revenit cât de cât, dar e și mai optimista . Ea a fost mereu depresiva. Dar Acu nimic nu părea sa o mai intereseze ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Didi  [flo2] ma bucur ca sunteti bine ! Iarna nu este un anotimp favorabil celor in varsta si gripa si pneumonia sunt foarte grele ptr ei. Aveti grija ! 

 

Noi suntem bine. Nu sunt cazuri de gripa pe la serviciu, iar la Alex in clasa este doar 1 caz. Bine ca mai este doar 1 zi de scoala si apoi 1 sapt de vacanta. Pana atunci poate trece valul. Alex creste si creste, deja ii iau haine de 158 cm. Ma dispera cat de repede ii raman mici.  [fri] Chiar si profesoarele de la scoala au remarcat cat s-a maturizat in ultimul an. Imi spunea invatatoarea ca sunt deja mici adulti. 

 

I-am luat lui Alex ieri o carte noua, mai de copii asa  [:D] , dar zice ca-i place. Si asta e o serie.  [ph34r]

Mcoca sigur este si la voi Holly Webb - Secretul Mayei[:D]  Poate o atrage numele.  

 

O zi buna sa aveti !  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, fata ta este intre ale mele ca varsta  [:)]  deci cam stiu cum e.

Una are 10 ani recent impliniti, cealalta are 11 ani+, in iulie anul asta face 12.

Cea mare anul trecut a crescut f mult, cam 158 cm are si ea inaltime, deci haine de marimea asta ii iau. Sau 158-164, acolo unde e pe intervale de marimi. Dar de o vreme a stagnat, ca nu are unde sa mai creasca, n-o sa ajunga urias, asa ca e mai usor cu hainele acum, are destule si ii vin bine. Si incaltarile la fel.

Cea mica acum e si ea intr-o explozie. Are cam 148-150 cm inaltime... deci marime 146 ii e fixa... Ls ea e nasol cu pantalonii lungi, blugii de ex, deoarece este slaba (genul scobitoare) si avem mereu discutii ca blugii care ii sunt buni in largime (cei de 140) ii sunt mici in lungime, ce ii este bun in lungime zice ca ii sunt largi  [alcool]  si nu o nimerim nicicum. La treninguri asemenea - bluza de 140 ii e buna, pantaloni de 140 no way. Insa bluza de 152 de ex. ii e mare la corp si la maneci. Deci e nevoie de o combinatie de marimi... e cam aiurea... pe moment am reusit sa lungim pantalonii ca sa arate decent.

 

La incaltari insa, amandoua m-au ajuns si imi iau tot ce gasesc.  [:-)))] Dar le-am zis ca si mie imi vin incaltarile lor si ma pot servi. Eu am piciorul mic, port 36. La fel, mai imi iau unele pulovere, ca sunt slaba si asa le vin bine...

 

Am vazut si eu ca fetele se "domnisoresc" mult mai devreme decat noi, cei din generatia noastra. Chestia care nu pot sa zic ca imi place prea mult. Noi eram mult mai copii... ele sa se asorteze, sa se moteze, sa fie elegante... ceea ce nu zic ca e un lucru rau in sine, dar sa nu se exagereze cu timpul alocat si cu "procedurile" facute, toata ziua buna ziua in oglinda sa vada cum sta parul, daca Doamne fereste a iesit putin un fir e tragedie + tot felul de priviri "studiate" etc...

Cea mare a cam trecut de faza asta, dar in cls 4 asa era, dar s-a domolit mult. A luat-o sora-sa din urma acum. Sper sa-i mai treaca si ei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Eu tot cu muncă. Sper să nu lucrez we acesta.

 

A mea cea mare citește mult de tot. Nu mai iese din cameră. Ne rugăm de ea să scoată nasul. Citește Throne of Glass. SF-uri.

 

Eu am început să citesc cartea scrisă de Michelle Obama. Îmi place. Mai fur expresii în engleză. E un stil sincer și destul de profund. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Brrrrr... frig mare la noi-35 

 

am avut azi noapte probleme pe aliniament, au cazut sistemele si the power houses. Au lucrat oamenii pe frigul cel crancen sa le repare.

 

in rest, il astept pe Alex sa trrmine lectia de tobe. Apoi il las la mate si ma duc sa fac niste cumparaturi. Au mancat lacustele toata painea ...

 

n-am mai fost la sala, n-am mai scos-o pe miss B la plimbare de 10 zile... intre gripa si apoi frig crancen, doar doemiteaza pe covor si dumneaei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gr..... aqai, tare frig e la tine.

 

Otilia,  [flo2] un week end fara munca !

 

Ca tot scria Monica de haine, ieri intre dus si adus de la piscina, am fost sa ne uitam dupa pantaloni. Prost e ca nu sunt oferte prea mari, pana la urma am gasit niste blugi la takko,  (aveau reducere). Am luat si pantofi, deja 40,  [batcap] dar cica sunt ficsi ( asa se scrie  [zirea] ?)

 

Diseara trebuie sa ajung la 2 antrenamente, ca nu are cine sa-i duca.

 

Ce planificati pt week end ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai, -35 grade, pt mine e congelator curat. De abia rezist la temperaturile negative din Romania. Abia astept sa se incalzeasca... Clima mediteraneaza ar fi fost f potrivita pt mine, dar na, nu m-am nascut unde trebuie...

 

Judoka, greu cu hainele la copii si cu oferta... M-am vaitat dincolo, la celalalt subiect, ca pt copiii de peste 10 ani, cu inaltimi de peste 140 cm, oferta este muuuuult redusa fata de marimile mici.

Da, ai scris bine, cuvintele cu x la plural se scriu cu cș fix - ficși, nu fixi.  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa e Olivia Cartea lu Michelle Obama!  Mi- a mers la suflet!

 

cu toate ca am ridicat din sprinceana cand mi- a arătat - o o colega. 

 

——-/———-///———

 

 

J, vorbeai de haine de copii? 

Lu asta mic i- am luat de la h&m cam tot ce mișcă . 

Mal mare sunt in dilema. Sapt viitoare e plecat și tre sa ii iau. L poarta. Dar trebuie sa îl iau cu mine ca nu știu ce vrea. 

 

Aqai, am văzut ce geruri sunt la voi și fac foc pe linii. 

 

Cum ești acum cu job - ul ? Te- ai liniștit ?

 

noi am primit azi carnetele... vai de capul unora  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...