Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Ladies, ce e clar, e clar. Intre haine si carnete de note, copiii astia ne pun parul pe moatze

 

ma credeti ca a se cearta cu mine ca nu e prea frig afara si el vrea la snowboard.... brrr. Cumpar manusi si caciuli in draci, caci la 11 si 13 ani inca le pierd cu spor. Chiar si azi am mai facut un stash :)

 

didi, serviciul meu e ... challenging:) in viatza me nu cred ca as fi stiut cuvinte ca overhead catenary system, pantograph, culvert, sa stiu ce e, ce face si cum se deraiaza un shunter

 

zilele astea ma distrez cu organizat a cyber security testing for the train system si cu integrat un system de asset management cu un system de train scheduling and performance management via tableau to determin system performance and reliability 

 

nici nu stiu sa zic in romaneste unele din chestiile astea

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ce complicat pare! Dar îți place, după cum scrii [:)] Aqai.

 

ati văzut ultima serie din Vikingi? E pe Amazon . 

 

J, noi le- am primit. Nu ma mira nimic. 

Mal mare e cu 2.1 media. Așa ii place lui sa stea, nici prea prea nici foarte foarte. E 98% independent . L- am ajutat puțin ka Mathe, restu nu știu ce face. Își punea ceasul la 6:28 sa nu îl trezesc eu. 

Maine pleca in excursie cu orchester luni - miercuri și de miercuri- vineri cu teatru. Sunt 4 in cele 2 tabere , iA am spus sa îmi lase numărul de telefon al mamei copilui. 

Se descurca asta și dacă îl las in drum. Al mic și mai ceva. 

Dar pe ăla mic nu îl las in tabaaa cu orchestra , pe motiv ca nu poate lipsi 3 zile din școala . 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Didi eu n-am inteles, care-i nota buna 1 sau 5 ? Eu am crezut ca 1. 

 

Eu aseara am avut o contra puternica cu Alex, 2 zile a stat doar pe telefon, am lasat-o ptr ca a promis ca se apuca de franceza cand vrea ea. Bine, doar ca duminica seara la ora 20.00 nu facuse nimic. Negru am vazut in fata ochilor. Azi m-a sunat sa-mi spuna ce teme face si ce program are. I-am promis ca-i verific toate temele, inclusiv aranjarea in pagina si caligrafia.  [smulgpar] OMG !! Si i-am sters toate filmele inregistrate, cu exceptia ultimului HP, desigur.  [:)]

 

M-a uitat aseara la Mrs Wilson, 3 episoade. Foarte fain, recomand. Parerea mea este ca tipul era un mincinos patologic pur-si-simplu. Isi traia propriile inventii.  [smulgpar] Dar si ele naive, of of ! 

 

Pa voua.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello ! 

 

Aqai, spune la baba cum va descurcati voi cind ninge acolo in Canada. La mine a fost un cosmar alb duminica, troiene pe de peste un metru, zapada lasata de plugul de zapada al primariei in fata portii, masina prinsa si ea intr-un troian de zapada. Ieri nu am fost la job, am lucrat de acasa si am dezapezit. Acum e soare si ger, adica fix timpul care imi place. 

 

Va las cafea sa aveti energie. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello ! 

 

Aqai, spune la baba cum va descurcati voi cind ninge acolo in Canada. La mine a fost un cosmar alb duminica, troiene pe de peste un metru, zapada lasata de plugul de zapada al primariei in fata portii, masina prinsa si ea intr-un troian de zapada. Ieri nu am fost la job, am lucrat de acasa si am dezapezit. Acum e soare si ger, adica fix timpul care imi place. 

 

Va las cafea sa aveti energie. 

 

 

sa incep prin a va spune cum acum o saptamana ningea in draci si erau -30 ... ieri 10 grade si a plouat de a a produc inundatii, impreuna cu zapada topita.

 

eu sunt ok cand ninge si cand e frig ... mi-am "investit" intr-o geaca de puf de ratza care ma tine calda si la -30 ... lunga pana la jumatatea gambei. am cizme lungi si scurte, f calduroase la fel. tot ce pun pe mine e intentionat gandit sa imi tina cald, iarna moda nu conteaZA. stau la burou in blugi, hoodie si cizme imblanite pana la genunchi.

 

masina mea e cea care locuieste in garaj. jumatatea si-a cumparat snowblower de ceva ani, asa ca atunci cand ninge tare scoate masinaria din garaj si un doi curata drive-way, trotuarul si la noi si cam pe toata lungimea noastra de strada, vreo 8 case. nu toti vecinii au snowblower si cine are in general se da pe tot trotuarul, mai face driveway-urile vecinilor etc.

 

ah, si btw, am o masina urata dar competenta pt vreme canadiana :) subaru outback. saptamana trecuta cand nu au mers autobuzele si am dus copiii la scola, ma decideam ca desi mi-ar fi placut sa o schimb cu un santa fe, cred ca mai bine nu .... era un hyunday santa fe nou-nout, bijuterie, intepenit intr-un banc de zapada cand incerca sa faca dreapta pe o stradutza laturalnica... eu am zburdat prin acelasi banc cu masina mea urata :). asa ca pe cand o imbatrani subaru outback, o schimb pe un forrester doar.

 

cam asa la noi. la tine la mosie? cred ca ti-ar trebui snowblower din acela masinutza, sa te dai pe el, nu? s-au inchis scolile la voi?

 

PS: in materie de moda, de cand lucrez la trenuri ( e frig in cladire uneori, dardai!!!), cam cu asa ceva ma delectez: 

post-113720-0-82908800-1549366394_thumb.jpg

post-113720-0-63780500-1549366402_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Didi eu n-am inteles, care-i nota buna 1 sau 5 ? Eu am crezut ca 1. 

 

Eu aseara am avut o contra puternica cu Alex, 2 zile a stat doar pe telefon, am lasat-o ptr ca a promis ca se apuca de franceza cand vrea ea. Bine, doar ca duminica seara la ora 20.00 nu facuse nimic. Negru am vazut in fata ochilor. Azi m-a sunat sa-mi spuna ce teme face si ce program are. I-am promis ca-i verific toate temele, inclusiv aranjarea in pagina si caligrafia.  [smulgpar] OMG !! Si i-am sters toate filmele inregistrate, cu exceptia ultimului HP, desigur.  [:)]

 

M-a uitat aseara la Mrs Wilson, 3 episoade. Foarte fain, recomand. Parerea mea este ca tipul era un mincinos patologic pur-si-simplu. Isi traia propriile inventii.  [smulgpar] Dar si ele naive, of of ! 

 

Pa voua.  [flo2]

 

 

I-ai verificat temele copilei? mai e nevoie si de cate un rataboi cateodata ... I hear you.

 

mi-am adus aminte ca am uitat sa-i instalez lui Alex duolingo, sa exerseze franceza ....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...