Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Ce complicat pare! Dar îți place, după cum scrii [:)] Aqai.

 

ati văzut ultima serie din Vikingi? E pe Amazon . 

 

J, noi le- am primit. Nu ma mira nimic. 

Mal mare e cu 2.1 media. Așa ii place lui sa stea, nici prea prea nici foarte foarte. E 98% independent . L- am ajutat puțin ka Mathe, restu nu știu ce face. Își punea ceasul la 6:28 sa nu îl trezesc eu. 

Maine pleca in excursie cu orchester luni - miercuri și de miercuri- vineri cu teatru. Sunt 4 in cele 2 tabere , iA am spus sa îmi lase numărul de telefon al mamei copilui. 

Se descurca asta și dacă îl las in drum. Al mic și mai ceva. 

Dar pe ăla mic nu îl las in tabaaa cu orchestra , pe motiv ca nu poate lipsi 3 zile din școala . 

 

 

imi place munca, imi place echipa locala, dar compania, asa la nivel de corporatie, e ... disgusting. de fiecare data cand am de-a face cu "the corporate people" din compania asta mi se incretzeste pielea pe mine. 

 

e genul de cultura de care citeam prin eraly anii 2000 in presa, cu oamnei care mor de epuizare prin birouri. ificial e "glam culture" ne pasa de oameni, ii crestem, ii cultivam, oferim mobilitate, te poti muta in ce tzara vrei unde sunt networks la o adica .... in practica e o corporatie agresiva, invaziva in viatza angajatului, fara pic de consideratie pt timpul personal, te incarca pana crapi si apoi next.

 

mme VP pe reginune imi spune in fatza super candid ca ea lucreaza 60 hours work week si why do I expect otherwise. iaca, because. not my passion.

 

sunt foarte atenta sa imi limitez contactul cu corporatia, sa stau focusata pe echipa locala si clientul nostru, sa stau departe de "growth opportunities" pe care mi le falfaie ei prin fatza (adica growth opprtunities = do more work for us, for free)

 

si overall, scopul meu e sa fac operatiunea asta locala sa zbarnaie si sa fie exemplu de eficienta si best practices, ca in rest organizatia in general e un monstru de busy work de te doare mintea.

 

si am deja un win, au facut review de procurement function & practices pe regiune si singurul lucru pe care l-au vrut de la noi in urma review-ului a fost sa implementeze our governance framework si sa le imprumutam procesele si documnetatia.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Aqai, am si eu o dracarie de plug de zapada, dar (mai) nu reusesc sa o demarez. :) Si ar trebui sa chem mesterul sa o vada. 

Ce ma enerveaza la noi e ca toate se opresc : transporturi, sosele inpetenite, scoala suspendata, de parca ar fi sfirsitul lumii. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai, am si eu o dracarie de plug de zapada, dar (mai) nu reusesc sa o demarez. :) Si ar trebui sa chem mesterul sa o vada. 

Ce ma enerveaza la noi e ca toate se opresc : transporturi, sosele inpetenite, scoala suspendata, de parca ar fi sfirsitul lumii. 

 

la 1 m de zapada ... nu stiu ce sa zic. poate ar fi inchis si aici, mai ales daca ar fi fost ninsoarea din plin pe cand incepea scoala? de multe ori scoile din satele din jur se inchid la noi fiindca nu sunt curatate drumurile si sunt white-out conditions.

 

cand a fost frigul cel mare, au cancelat autobuzele in una din zile. in alta, la fel de frig, nu si au tinut in frig elevi asteptand autobuze cu intarziere de 30 min... ca-s diesel si au probleme cand e asa frig.

 

maine dimineatza am primit avertisment de freezing rain, o sa vedem maine cum e si daca merg autobuzele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt răcită cobza. Sunt in CO pana luni. Ma doare capul ptr ca nasul mi-e total înfundat. Am fost la medic, zice ca am o deviație de sept care ma saboteaza. Sper să-mi treacă pana luni, am multa treaba la serviciu. Mâncam doar produse congelate : fornetti, lasagna. Restul sunt bine, sunt zgârcită, nu dau nimănui mai departe. Pa vouă. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aiurea rău fara mașină de spălat Coca. Si ce-ai făcut in timpul asta ? A mea s-a stricat vineri seara, luni am sunat la o firma ( masina mea are 11 ani  [:)] ) si miercuri au venit și-au reparat-o. 

Ma uit la Vikings.

Sunt mult mai bine. 

La noi e umed si rece. O iarna aiurea. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...