Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La Multi Ani, doamnelor!

 

Eu mi-am propus mai mult awareness, mai putina agitatie pt ce va sa vina. Ca atata m-am agitat in trecut si nu prea a folosit la ceva!

 

Si sunt uimita de cat de anxioasa si tematoare sunt in viata privata, si cat de calma si linistita pot fi in viata profesionala, cum vad exact solutiile, caile de urmat, acolo stiu sa-mi urmez intuitia, am incredere si nu mi-e frica nicio secunda. Incredibila disociere sau ce-o fi ea.

 

Luni incepe o noua serie de meditatii gratuite de la Chopra Center: https://chopracentermeditation.com

 

Am mai facut si sunt minunate pt psihic. Cine mi se alatura?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caro,

cred ca aveam un cd cu meditatie, nu m-a prins. [ups]  Am vazut ca nemtii au niste cursuri de „ bai in padure“, adica numai plimbare in padure, oxigen, imbratiseaza cate un copac. Reduce stresul.

 

si ca nu am apucat sa raspund cu orientarea, after school,dieta, fitness, vedem ce iese, mai am cam 20 de ani pana la pensie.

 

Ce o fi cu celelalte fete? Aqai, Otilia,Monica ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Faina aia cu padurea! Dar aici la Bucuresti mai subtire cu padurile, ca si alea care sunt mai aproape sunt super jegoase, din pacate, de la atatia burtosi cu maieu care fac mici si beau bere si pleaca lasand tot gunoiul in urma!

 

Meditatiile astea de la Chopra Center sunt f faine, mie imi plac. Ma tot gandesc unde sa-mi gasesc locul si momentul suficient de linistite ca sa le fac, dar precis gasesc o solutie.

 

Eu ma incercat treaba cu reorientarea si am revenit la meseria de baza. Ma simt mult mai bine asa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineatza ladies, 

 

si cu multa intarziere la multi ani de 8 martie.

 

dupa cateva saptamani roller-coaster, ne pregatim de vacanta de iarna ... de fapt sunt in urma cu pregatirile. ar trebui la ora ast asa fiu in frum spre hotelul de catei sa o las pe Berry, caci mergem iar la ski saptamana cev vine

 

snowboarderul principal e racit, cainele doarme dus langa mine, bagajele nefacute, eu ma lupt in continuare cu un risk assessment pe care trebuia sa il includ intr-un raport ce era due joi.

 

cam asta e ritmul nostru ...

 

sotul unei foste colege de la universtitate, care mi-e draga si am ramas prietene dupa ce am plecat, a murit weekendul trecut, cancer. a dupart mai putin de doua luni de cand a fost diagnosticat. asa ca joi am calatorit in orasul unde au avut ceremonia de celebration of life, sa-i fiu alaturi. evenimentul asta mi-a facut saptamana si mai grea, a fost dificil emotional si n-am mai putut sa fiu chiar atat de eficienta cat ar fi trebuit ... in fine

 

cam din astea. mergem inainte, sa stiti ca ma gandesc la voi si va urez o primavara cat mai enjoyable, chiar daca nu apar pe aici decat meteoric

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ptr prietena ta Aqai. Suport si eu tot mai greu necazurile astea, ma întristează de nu mai sunt eu cateva zile. La mine e o vreme de babe ploua/soare si e rece. Aseară m-am pus la pat la ora 19,00 cu o durere de cap, comprese reci si antinevralgic. Ma uit la Elisabeth cu Câte Blanchett , tipa asta e extraordinara. Nu mai stiu de câte ori am vazut filmul asta. Si in Cenusereasa a jucat grozav. Mi-am luat Povestea mea/Michelle Obama, dar mai am 2 voi din Regii blestemati si apoi ii vine randul.

O săpt bună tuturor.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai, dureros eveniment...  [:(]

 

Judoka, suntem bine, in parametri obisnuiti, fetele cu scoala, cu antrenamentele si viata lor de zi cu zi, iar noi, cu munca si pe langa ele cu ce putem  [:)]

 

E placut ca s-a mai incalzit afara si putem iesi mai mult din casa.

 

Ieri am fost la Constanta, la o plimbare pe malul marii. Frumos, dar prin Mamaia, frumoasa doar marea ca in rest pustiu de tot... terase abandonate, tot ce se anima peste vara, acum era in bataia vantului, ca nah, nu locuieste nimeni acolo.

Am mai fost la delfinariu si in microrezervatie, am mai vrut si la leii de mare, dar nu mai functioneaza (anul trecut erau).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...