Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Sa stii ca baietelul care e la noi, la fel se intreba aseara. Cum e posibil sa isi puna astfel de intrebari.

Pt ca dincolo de notiuni, mai e si evaluarea lor generala.

 

Copilul asta mic al meu e net inteligent lu frat-su, de ex. Dar cine sa invete.

 Acu, de ce sa vorbesc. E fix copilul mamei lui.  Am de scris o documentare acu si fac orice numai sa nu o stiu. Si maine la 11:00 tre sa prezint noul status.

In nici un caz nu ii voi scoate vreo activitate. Ba o sa mearga si la orchestra scolii. Pt ca:

1 am experimentat. In luna martie anu acesta am oprit totul. 3-4 saptamanai nu a mers nicaieri. Crezi ca a invatat?! Nuuu..in loc de 30 minute o lungea cu temele 4 ore si tot nu facea nimic.

2. cand am fost la intalnirea cu psiholoaga scolii, ce crezi ca ne-a intrebat? Ce sport face…a fost extrem de impresionata ca face inot de 3 ori , 6 ore saptamnal face instrument si orchestra ca face sah.ne-a recomandat in nici un caz sa nu ii sistam vreo activitate.

La anu in schimb o sa il inscriu la orele de teme de la scoala. Sa le faca la scoala, cu profii si colegii lui. Clasa a 5-6 au oferta asta. La al mare nu a fost nevoie.

El merge la ea, cam 1 data pes apt sau de cate ori are vreo dilema. El face terapie si privat, sin oi i-am spus asta . de ex. L-a sfatui ca de doua ori pe saptamana sa se apuce sa faca ceva: lego, colorat, etc etc..si 1 ora sa nu se intrerupa. Ea, mi-a spus mie, cand ne-am intalnit la ziua sportive, dar l-am vazut preocupat de asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Salutare gagici,

 

Incepuram bine vacanta,  [help]  

 

 am vrut sa mergem la piscina, dar dupa amiaza pt ca e prea cald, dar astia au fost asa cuminti, ca acum sunt pedepsiti si nu mai mergem nicaieri. E circ mare , eu nu cedez  [:)]  Daca mai vor ceva vara asta, sa si schimbe atitudinea.

 

 

 

Voi ce faceti ? Sunteti bine ?

 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, o cafelutza frappée ? 

 

La Vaslui e cel mai bun liceu din oras. Trebuie sa fi fost o dinamica foarte buna intre copii.

 

Eu am fost o saptamina in Pirinei si a foat fain. Poate cam cald in 2 zile si n-am putut vedea eclipsa. Acum sunt nitel la job. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, o cafelutza frappée ? 

 

La Vaslui e cel mai bun liceu din oras. Trebuie sa fi fost o dinamica foarte buna intre copii.

 

Eu am fost o saptamina in Pirinei si a foat fain. Poate cam cald in 2 zile si n-am putut vedea eclipsa. Acum sunt nitel la job. 

 

Qui, merci.  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Eu pe barricade la serviciu cam fara chef. Am avut o vara de pomina. Caldura si iar caldura pe unde am fost. A dat domnul si a ploua sambata seara si s-a mai racorit putin ca nu mai puteam dormi in casa.

 

La noi mai sunt cam 3 saptamani pana incepe scoala. Nu stiu cum le vom distra prin zona ca nu prea vor sa stea pe acasa cu bunica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata de la cafea. 

 

Am ferestra deschisa si un ventilator la usa. 

 

Vai, Otilia, in doar trei saptamini o iei de la capat ? Asa devreme ? 

Copilul mare citeste non stop. Din pacate are gusturi de baiat si nu prea avem lecturi comune. Totusi, povestim unul altuia care si ce am mai citit sau incercat.

 

O zi cu soare  dar nu foarte calda.

[pool]  [invant] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...