Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Judoka, am citit de fetita ta pe celalalt topic. Eu cred ca e  mai bine sa cumperi direct o masina adevarata de cusut, un model care face doar lucruri simple si invatati impreuna. E foarte util. O masina pentru copiii nu se merita. De ocazie sigur gasesti o masina buna si solida, mai ieftina decit o jucarie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

MIK, mersi . E interesant . Ca eu am fost mereu rata cea urâta și căscată a familiei  [alcool]

 

sormea era cea frumoasa și rapida  [pk]

 

 

ce face Domnul Dr?

 

judoka,

 

ai fost in America ?

de unde se încep ?!

 

masina de cusut am un profi . Brother cred. (Am avut singer . Am aruncat - o. Era rebut )

 

Dar copilul meu cel mic o învârte mai bine decât mine . Și mama a fost croitoreasa mama mia ce rochite făcea . 

 

Eu le sorfilam făceam butoniera de îmi ieșeau ochii mai alea sâmbătă la ora 23:00.

 

revenind, copilul meu cel mic tot genți a făcut . Din blugi. 

Ba a și dăruit la final de clasa 4-a la profa de lucru manual . Era profa lui preferata . Dacă e ceva de reparat el le rezolva . 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai, mey Didi, cum sa fii urita ? Erau ceilalti niste blegi. :)

 

Judoka, eu am doua masini (una pe curent US, Singer) si alta Toyota. 

 

Didi, studentii la medicina din anul 4 pina la sfirsit de an 6 sunt considerati externi, platiti 100 euro pe luna si cu obligatie de serviciu. Deci e dimineata la spital si dupa-amiaza se duce la cursuri. E drept ca la spital fac ceea ce pot, anamneza bolnavului, examene si oscultari simple. Daca apare ceva foarte interesant, se duc toti din serviciu sa vada bolnavul. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ladies, mi-a fost dor de voi! Ma bucur sa citesc de voi, copii, serviciu, viata asta de working moms:) Imi zicea o prietena de curand ca nici nu are sens sa mai intrebi pe cineva intre 35-45 de ani ce mai face ca va spune: copii, serviciu,casa:)))

 

Si noi suntem in prima saptamana de scoala cu 2 copii de 16+ si 14+. Vai de capul meu! Aia mica are anul asta evaluarea nationala. E varza la limba romana, nu o are deloc cu blabla-ul necesar la literatura, constructii lingvistice etc etc. Nici cand iti povesteste ceva normal la masa de seara nu spune corect de la cap la coada. In plus, amesteca mult romana, engleza, spaniola. Jale!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

 

Caro, long time no see  [flo2] Toata lumea e mega ocupata. 

Cu limba, nu stiu ce sa zic, uram comentariile la romana si pe cei care luau note mari numai ca invatau pe de rost pagini intregi. Macar cursuri de spaniola au la scoala? Sport mai faci ? 

 

Mik, apropo de medici, aici in colțisorul nostru francez nu găsesc medic generalist. A venit unul, care primește Bonus pt ca se instalează in regiune, in schimb el a plusat și a cerut încă pe atât . Și a primit. 

 

Ma gândesc ca ma așteaptă niște cheltuieli mai mari, gen școala de șoferi ( care la noi e f scumpă ), ortodont, etc

 

o săptămâna frumoasa  [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mik,

 

ce suma ..100euro.  Eu am o studenta la colegiu in sistem Dual 3 sapt si am inteles ca primeste 1.100 net/luna, toata perioada de 3 ani. mi-a zis brutto dar nu am retinut.

 

asa e cu cazurile si bolnavii. Cand il aveam noi pe pitic bolnav au venit niste ture de studenti. odata stiu ca le-am spus ca nu putem, era copilul varza si nu am acceptat. 

am remas surprinsa ca fiind spital universitar nu venea cu studentii decat cu acordul parintilor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Judoka,

 

v-ati mutat in Franta?

 

cu Ortodontul nu e musai sa platesti. Eu am platit la cel mare odata 1500 euro si asta pt ca daca plateam in rate saream de 2.000e.

Dar platea casa 75% pt ca era ceva si de estetica. La pitic nu am platit delo, pluat tot de casa. ma rog, se plateste la trimestru o suma modica si la final de terapie iti scrie ortodontul o scrisoare ca terapia a fost dusa cu succes la capat si casa iti inapoiaza banii platiti.

astfel se asigura ei contra abandonului.

 

cu cheltuielile, nu imi adu aminte, tabara cu canotajul, in vacanta de toamna 180 e, copilul cel mare face cursuri de dans, 160 e,

ziua lui de nastere ..etc etc, engleza pe Skype, profa care venea acasa am scos-o, dar intrumentele ma rupe.

 

acu vor de mutare in casa noua pian. sa puna banii jumi juma ca eu tre sa le iau pat  [alcool]

 

noi am inceput scoala. carti caiete, nimic digital. doar orarul  [pk]

copilul de clasa a 9-a are 37ore si cred ca 14 materii

 

germana 3 ore

franceza, 4 ore, 

engleza 3 ore

mathe 4

sport 2

arte 2 si in smetru 2 fac muzica, tot 2 ore

bio 2, geografie, istorie cate 2 sau 3 , astea sunt in engleza

economie cate 2

fizica, chimie, etica, si modulul de informatica 4 ore (aici fac 3 materii, dar proportiile sunt diferite mathe, fizica si informatica)

in plus mai au orchestra scolii si teatru

iar piticul face Robotica, orchestra si teatru.

 

stau mai mult la scoala copii astia, decat mine la servici [fri]

 

si, pt ca la clasa 8-a au facut la muzica Opera Carmen, am luat bilete la opera, Carmen. [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...