Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Danutza, mie mi-a fost dor de tine. 

 

La noi e soare magnific si cu dinti.  [:)] -2 la mine pe munte si 2 grade in oras. Si declar public ca nu vreau sa ninga.  [fri]

 

Si eu va las cafea, dar ness ca altceva n-am in stoc la job. 

 

Diseara am bilet la Don Giovanni. Abia astept. 

 

[flo2]

Noi am fost aseara la Cocosatul de la Notre Dame, un balet al Operei Maghiare Cluj. A fost o punere in scena mai moderna, dar a fost grozav.  Ne-a placut mult. Alexandra a fost foarte incantata. 

La sfarsitul lunii mergem din nou, avem bilete la Spargatorul de nuci, un balet al Operei Romane Cluj. Da, suntem fani balet. ptr ambele spectacole am luat bilete din august.  [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mik, 

 

eu vreau niște ness, defapt numai asta beau, așa m am obișnuit . 

 

Dana,  [flo2]

 

Sunt cam varza zilele astea, ziceam sa nu stric atmosfera pe aici cu ale mele . 

 

Prietena mea are soțul in spital și firma in stand by, ca e firma mică și el era pionul principal și prietenul de familie care a decedat subit sapt asta . Un băiat muncitor, tânăr , trecut de 50 , nu mai avea rude sau prieteni , doar soția . 

Asa ca toate mi se par acum fără importantă , nu știu pt ce ne tot zbatem și alergam in viața asta. 

 

Nu mai am chef nici de mișcare , ieșiri , nimic. 

 

Aveti grija de voi !

 

Imi pare rau ptr prietenii tai, dar sa stii ca eu aleg sa nu ma mai supar ptr toate.

Nu ma afecteaza direct, aleg sa nu ma supar. Ptr ca altfel e de rau. M-am enervat asa de rau la serviciu ca mi-a plesnit o vena in ochi, a trecut repede, dar sper ca m-am invatat minte. 

Ne zbatem si alergam ptr ca alternativa e mult mai sumbra. Ne bucuram si ptr ca putem munci.  [flo2]  [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, imi place foarte mult Spargatorul de Nuci. Am vazut si un spectacol live in Mexic acum vreo 9 ani. 

 

Eu am bilet luat acum o luna, ca abia atunci m-am trezit ca n-am abonament la opera. In concluzie, seara asta voi fi undeva cam in spate, insa in axul scenei. 

 

Judoka, imi pare rau de prietenii tai. In cazul necazurilor de sanatate nu putem face nimic, din pacate. Ai mare grija de voi. 

 

Dana, ai verificat si tensiunea ? Eu daca ma supar (ceea ce e extrem de rar) am efecte inverse, dupa am o tensiune de 9 cu 6, vai de capul meu. Daca ma supara ceva, cineva, scot perle "porc, magar, porcarie". Se pare ca cel mai urit vorbesc cind sunt la volan, fiica-mea imi spune ca sunt o alta persoana. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Idem, Didi, si eu ador sa stau de vorba.  [flo2]

 

Aseara m-am uitat la un meci de fotbal de fete. Nu-i rau deloc. Mai elegant decit la baieti 

 

Va las cafea si fug la macelarie. (Era sa scriu «la macelar»-,  [:)]  dar riscam sa va incinchipuiti una-alta)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci de cafea, acum savura si eu una.  [flo2]

Eu sunt varză. După o săpt grea la serv, cum avem si sedinte cu un psiholog. Da, de la firma. Ptr ca suntem direct implicați în producție facem sesiunile astea în week-end. Vorba cuiva, exact ce-mi doream de la viata!  [batcap] Asa ca sâmbătă după 12,00 deja vorbeam în plus.  [smulgpar]  [ups]

Si oboseala asta m-a cadorisit si cu o răceală.  Am făcut un dus si am stat restul zilei în pat. 

Cand am ajuns acasă Ale lucra la mate si avea toata romana întinsă în pat, carti, caiete, culegeri etc. Imi place ca e constiincioasa. Pana acum are doar 2 de 9, restul 10.  [pk]

Acum mă fac frumoasa sa mergem la vot.  [:)]  [:-)))]

O duminică faina si vouă!  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Buna dimineața ,  [cit]

 

multumesc de susținere [flo2]

 

, program încărcat și alergătura nu duc lipsa, dar așa la o vorba nu prea am cu cine . Mai sunt vreo doua mămici cu care ieșeam la o cafea , dar ele au program f încărcat și nu prea ne nimerim.

 

Dana, ce fain, ce fata conștiincioasă ai. Câți ani are ?,12?  sorry memoria mea nu a reținut  [:I]

 

Sapt asta trebuie sa ma uit pe unde sunt bazarurile de ski, ar trebui sa vindem/cumpărăm una , alta. Apoi o sa înceapă târgurile de crăciun .

 

o săptămâna reușită  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Didi, mai exact cate prietene ai? inteleg ca povestesti probelemele diferite la persoane diferite. Interesant  [:D]

 

La noi a venit frigul si zau ca nu imi era dor de frig si intuneric. Incep sa ii inteleg pe cei care umplu casa de lumanari si tot felul de felinare. Parca iti mai taie din senatia de prizonier in taramul intunericului. Si apai cu cat mergi mai mult in nord cu atat e mai lunga noaptea. Deci la mine e mult intuneric. Nu ca la Svalbard dar este din plin.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello voua. Cum sunteti ? La mine e sooooareeee  [batcap] si eu nu sunt deloc in aceeasi atmosfera senina . 

Aseara am avut sedinta cu parintii la scoala. Somata : profesoara de matematica.

Ca nu inteleg copiii matematica si stau cu orele sa-si faca temele. 1.5ore a lamurit biata femeie toata trupa de parinti.  [zirea] La un mom dat le facea exercitiile si explicatiile pe tabla !  [smulgpar] Si le spunea iar si iar ca temele nu sunt ptr parinti, ca fiecare copil trebuie sa munceasca zilnic, sa scrie ceva pe foaie, ceva care vine din cunostintele lui/ei nu din experienta mamei/tatei. 

Cireasa de pe tot, am fost luata si eu la intrebari ca de ce are Alexandra note bune.  [fal]  

Cand am ajuns acasa Alexandra invata la istorie, pai de-aia are note bune !  [batcap]

Oricum, ii dau o bila alba prof de mate ca nu s-a lasat intimidata, a explicat si iar explicat si vorbit si iar vorbit. 

Clasa noua, colectiv nou, acum se rodeaza. Greu cateodata. Gizzzzzz !  [alcool]  [fri]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai, Dana, ce oroare, sa se lege parintii de profa de mate. Bine ca era ea bine si nu s_a lasat demontata. :)

 

Eu am totusi oroare de sedintele cu parintii din Ro in care se spunea in gura mare ce note are copilul tau in fata celorlalti parinti care nu erau deloc binevoitori.

 

La noi e soare si ger, adica sun 0 grade. Excelent !

 

Va las cafele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...