Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hello. 

Ale are disjunctor de azi. Me not happy at all.  [ups]  A încercat sa mănânce ceva si ii intra in spatiul dintre aparat si cerul gurii. Ce a fost mai mare i le-am scos cu scobitoarea,  nu mai fac , si am pus-o sa plateasca gura. N-o doare încă,  poate maine , dar nu poate mânca. 

6 luni o sa fie crunt. Nepoata-mea i-a dat niste sfaturi si zice ca 1 sapt durează acomodarea. 

Judoka am vazut fetița la bârnă. Super! 

Mcoca , fain la ski.  [:)]

Ma duc sa calc. Poate uit de foamea lui Ale.  [zirea]  [smulgpar]  [:(]

 

cam acelasi tip de periute propuse de michelle, doar ca au unghi de 90 grade, poate mai usor de manuit pentru anumite pozitii decat cele drepte:

 

https://www.mueller-drogerie.at/p/tepe-interdentalbuersten-angle-gelb-0-7mm-2505308/

 

periutele au grosimi diferite. candva am gasit periute la care le schimbam doar varful. cumparam varfurile de periute in cutiute, aveam aceeasi coada. Era mai ieftin. Nu mai gasesc din pacate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo2] 

Studiez problema. De-astea ascutite n-am vazut, dar nu zic ca nu sunt. Pana acum nu ma interesau periutele electrice, dar de! nevoia te-nvață.  [flo2]

Recunosc ca mi-a mai venit inima la loc.  [fri]

Azi l-a sunat pe taica-su sa-i aduca din oraș un baton cu crenvusti si brânză si l-a mâncat tot. Deci, nu rabdă de foame pana la urma. 

Dar resturile alea tot cu scobitoarea le scoatem. Macar s-a obișnuit cu ele. 

Mai am un hop,  sa-i activez aparatul cu cheita în seara asta.  [smulgpar]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

varful la periuta nu e ascutit, nu se vede in poza, dar sunt niste firisoare mici. e ca o mini-periuta de dinti, rotunda.

eu o folosesc pentru dintii care la baza sunt mai departati, dar sus nu am loc aproape de loc intre ei. se recomanda si pentru cei care au implanturi.

 

succes!  [flo2] cineva o sa aiba dinti frumosi la urma [il]

 

 

Daca nu gasesti, as putea sa-ti trimit eu intr-un plic

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...