Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Iar Eu

 

lu R trebe sa ii scoată măselele de minte.

el vrea pe toate odată .

pareri  [flo2]

 

Toate maselele de minte ?! ii sunt stricate sau ptr aranjarea dintilor ? 

Daca sunt stricate e una, dar daca e din cauza aranjarii dintilor eu n-as fi de acord. De-asta i-am pus lui Ale disjunctor . Nici ptr mine, eu n-am extractii decat daca nu mai puteau fi reparate. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Chirurgul de la ortodont i- a făcut rediografie, el mi- a explicat dar R vrea odată . Dar el e copil.

el vrea sa nu lipsească mult de la școala . 

Nu au ieșit masele . Se văd la radiografie .

am primit antibioticul și calmantele deja. 

L- am programat pe 17.02. 

Ca are 2 tabere.

toti colegii mei le- au scos. La fel a spus ca jos mai greu. 

O colega 1sapt a lipsit . 

Meu știu ca m- a chinuit una de am leșinat . Eram singura in cămin , Ptiu ce greu. 

Nu aveam nici bani de dentist . Alea alea alea 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Complicat. 

Pt ca in De funcționează altfel contractul . Noi nu am făcut pauza , și orice schimbate o faci cu 3 luni in avans . 

 

Aiurea , și in net și telefonul fix , avem și telefonul unui copil . Deci ceva exista 

Pai chiar ca e urata treaba... Ei ce spun, de ce se "cacaie" asa de mult?

 

Noi cand ne-am mutat in apt nou, am anuntat furnizorii si net, Tv etc ca vrem sa continuam cu abonamentele la noua adresa, deci sa vina sa instaleze. RDS-ul cu netul a venit ziua urmatoare, UPC-ul (cei de la cablu TV) nu au venit, desi stabilisem cu ei zi, ora, apoi o alta zi si ora si tot asa.. s-au adunat vreo 10 zile pana au venit si au pus totul in ordine. Le-am reclamat chestia asta la emiterea facturii, sa imi scada zilele aferente si sa reemita factura cf zilelor de servicii prestate, ca nu am beneficiat de TV toata luna. (altfel am zis ca ma adresez ANPC-ului). Deci pt ceva mult mai marunt decat in cazul tau.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

 

Ceva de genul asta am patit si noi cu o saltea.

Ma suna din fata blocului ca gata, sa vin sa iau salteaua [fal] . Eu ma asteptam sa vina la usa apartamentului, cum s-a procedat si cu alte lucruri cumparate pt casa. Nuuu, ca ca ei fac livrarea la usa blocului, nu la usa apartamentului. Pai stai nene, ca eu locuiesc in apartament, nu pe holul blocului. Eu oricum nu puteam sa car salteaua aia nici moarta. Pe aia se bazau si eu, ca mai voiau bani (bani neoficiali, bacsis, la "cuipeala", avansasera o suma destul de mare pt transport) ca vezi doamne, o cara pana la et 7. Ok, dar trebuia spus de la inceput si pus in pretul final. Salteaua e atat, transportul e atat, deci totalul e atat. Asa cum am procedat si cu alte produse grele livrate.

M-am enervat pe aia (noroc ca nu platisem salteaua in avans, trebuia sa le-o platesc lor) si le-am zis: ori imi urcati salteaua si va mai dau in plus cat consider eu, nu cat cereti voi (cereau o suma aberanta, dar care repet, nu fusese anterior convenita, cand am comandat salteaua aia) ori va luati salteaua inapoi  [alcool]  [alcool]  Asa ca pana la urma au carat-o.

 

Ideea e ca bărbatul meu e in diplomat și nu vrea sa îmi lase mie numărul  [:-)))]

 

v- am spus ca i- am reclamat pe cei cu patul care mi l- a lăsat in garaj in loc de etajul 1?

mi- au trimis 50€ acasă dauna morale  [bib]

 

ce m- au enervat 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iar Eu

 

lu R trebe sa ii scoată măselele de minte.

el vrea pe toate odată .

pareri  [flo2]

 Didi, ma bag si eu ca musca in lapte, ca am un pic de timp.

 Eu mi-am scos toate maselele de minte, pt a-mi pune aparat orto. Nu regret, pt ca: se cariaza primele, nu aduc nici un beneficiu la masticatie. Eu am intrebat 5 ortodonti inainte si la fel mi-au zis. Una din ele era semi inclusa, adica nici nu iesise toata.

 Sotul meu la fel, si le-a scos pe toate, tot pt aparat orto.

  Eu am fost ok, m-a durut nitel, el s-a umflat urat, dar depinde de fiecare.

  E bine ca ai un baiat asa curajos. [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la lipsa netului . Copilul meu a declarat ca nu a mai citit așa de mult de vreo 5 ani. Când era in clasa a 4-a și nu avea internet pe telefon . 

Si- a cumpărat niște cărți  ( noi suntem cu biblioteca  orașului de obicei )

 

Ce credeți , una e herror. I- am spus multumesc frumos dar nu mai pot . Eu sunt și așa cu coșmarurile mele și visez numai morți de când ma știu , nu am nevoie de altele 

yes e carte lu Stephan king .  [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

post-23172-0-47234800-1579155341_thumb.jpg

Buna dimineata la cafea. Am scotocit dupa o poza draguta. 

Didi , sa fie bine la dentist. Brrr. V-am spus ca atunci cand i-au pus lui Ale disjunctorul eu am luat-o pe sora-mea cu mine sa ma sustina moral. Eu n-am treaba la dentist, dar ptr copii mi-e teama. 

Si Ale citeste carti de groaza, bine, nu Stephan King. Am doar Shining acasa, sper sa n-o gaseasca. 

La mine e frig si cad 2.3 fulgi si se opreste si iar cad 2.3 si iar se opreste. Ma enerveaza iarna asta. 

O zi buna sa aveti. Pa.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...