Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Mik,

 

nu stiu ce a facut colegu meu, dar eu nu am citit manualul, sigur. 

 

Judoka,

 

tu stii ca e vax albina recomandarea invatatoarei. Doar niste private se uita la ea. Parintele decide unde va merge copilul. Si, asta la noi in land din 2008, cred. 

R al meu a avut 2 la Mathe si 2-3 la germana la clasa 4-a. 

si, acum are 1 -2 cam la toate.  Era zabauc rau. Dar fratsu il intrece. dar la 30 sunt sigura ca fratsu o sa fie briliant. Cica ne cumpara mercedes  [:D]  si eu ii zic ca abia astept.

 

cati nevi am avut si eu cu recomandarile si notele astea [zid]

 

Notekonferenz la noi e joi, de la ora 14.30. Atunci se aduna notele si secretarele au timp sa le scrie in carnete. Notele plus evluarea aia sociala. Nu mai stiu daca si acu dar in vara sigur e. cea scris in cateva fraze. 

LA clasa a 4-a e mult mai detaliata. De obicei au niste vectori: cum lucreaza (aktiv pasiv) daca cum lucreaza in echipa, tre sa ma uit pe una, ca am uitat. stiu ca la noi era una ca derajeaza ora, aktiv mitarbeiter, performance.. [bla]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Didi,

nu știu cât e de vax, pt ca dacă au mai putine locuri decât înscriși se uita la recomandare. Ei stau și departe de școala respectiva, deci un punct in minus. Și nici nu are frați /surori acolo (al doilea criteriu de alegere). 

 

Nu pt fata ma gândesc , ea știu la ce școala merge .

Pt cel mare, ma interesează notele, in special la germana, unde au vetretung de la începutul anului.  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Didi, nu :D

 

oarecum adica. merge f bine cu scoala. acum termina primul semestru si azi a avut primul examen, a spus ca a mers bine. Pana acum a facut learning skills, business, science si english. mediile le care cam la 80% la toate, ceea ce eu zic ca pt noi e super, pentru primul, an primul semestru (adaptarea la liceu adicatelea....). In general teoria e ca notele scad in clasa a 9a la noi, deci eu zic ca e decent. Ca sa faca insa engineering, math computer science la facultatea din sat, trebuie sa salte la 98% insa .... tough, dar vom vedea. mai avem 3 ani.

 

Mik, de la noi din sat, sau din ontario in general? :) azi ne ploua .... la noapte avem avertisament de freezing rain, maine ne ninge :D

 

Alex va fi fericit, ca merge la snowboard. oooo, era sa uit ca mi-a dat tema sa ii cumapr lectii la trick park ooops, ma duc imediat.

 

eu sunt stresata ca la freezing rain pantograful pierde contact cu sistemul catenar si trenurile nu merg si publicul se revolta 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, fete dragi. 

 

Dana, imi pare rau ca ai necazuri.  [pup] Sper sa o scoti cu bine la capat. 

Aqai, spuneam de Canada in general cu zapada cit casa. aici am avut multa zapada in noiembrie care s-a topit si e cam cald pentru o vreme de iarna. 

 

La noi nimic de semnalat decit ca copilul mare are practica acum la o alta specialitate. Copila mica are teste globale si probe anticipate de bacalaureat care va fin totusi intr-un an jumatate. 

 

Va pas cafea si va doresc o zi usoara si placuta. 

[cupisi]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, va aduc cafea. O combinatie de cappuccino si ness. [cit] Merci Mik, nu am necazuri propriu-zis ci obisnuitele frecusuri la serviciu. Doar ca , nu stiu de ce, acum am o toleranta foarte scazuta ptr asa ceva. [smulgpar] 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot io.  [flo2]

Eu sunt acasa cu Ale, a facut un fel de indigestie zic-eu, întindere musculara zice-dr. O cam supăra splina. Am fost aseară cu ea la ecograf, n-are nimic. Asa ca azi lenevim amândouă. 

Am pus o supă la foc, Ale citeste in pat. 

O zi bună sa aveti.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare și sănătate la bolnăviori  [flo2]

 

eu sunt in bus. Mi s- a stricat mașina și ma duc acasă ca vine adac sa vadă cum e, apoi o duc la service. Nu prea am experimentat din astea. Dar e plăcut cu busul. Ma ia de la birou, și merg direct acasă . Circula dimineața 3 ori ( pleacă copii cu el) și SUA amiaza de 3 ori: 15:11; 16:11 și 17:11.

 

net tor nu am, revin  [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu netul. Am renunțat sa mai vina telekomul. 
Ei, vor veni. Dar nu prea curând pt ca nu au cablu pe strada . Au cabluri in casa , dar nu sunt făcut pe zona noastră . 
si cei de la service noi nu ne- au precizat.. etc

 

au venit după niște termine 3 echipe de la unitmedia. 
vineri la prânz au zis gata. 
acu urmează sa facem contractul online și ei sa ne trimită încă aparat 

ei bine, nu poți sa faci contract pt ca statusul in net este : in lucru și nu gata. 
cei de la service zic sa aștepți . Mda... 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...