Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Hello,

 

Si eu in pregatiri de Craciun. Noi vom sarbatori pe 15 cu venirea mosului, ca pe 22 plecam la munte. CAdourile sunt luate deja.

 

sapt trecuta am fost la Bucuresti cu lucru si am ramas si in week end cu ai mei. Asa de fain a fost, extraordinar. Ca mama nu s-a mai agitat cu mancare si alte tampenii. Ne-am plimbat intr-una.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Fac eu cinste cu un expresso ca mi-am luat espressor nou cu ocazia black fri(er)day. A fost oferta la banca, cu 24 de rate fara dobanda pe cardul de credit pe care il aveam oricum, asa ca am zis sa profit. Era redus si pretul espressorului, dar habar n-am cat de reala era reducerea. Anyway, cafeaua buuunaaaa.

 

Eu am capiat cu atatea cadouri de cumparat: aniversare tata, aniversare sot, aniversare fina, Mos N, Secret Santa la joburi si scoli, plus Mos C. Achizitionarea e in curs, inca n-am terminal. Ca de obicei, cel mai greu e pt parintii nostri care vor (citez) "sanatate". Mda...

 

Aqai, ce fain e in Boston! N-am fost niciodata.

 

Mcoca - nu ti s-a parut f decorat Bucurestiul? Eu cred ca m-am dezvatat, ca am stat cu gura cascata, nu-mi venea sa cred ce decorat si luminat e!

 

Am un gand maret (si f scump) in cap: sa facem la anu' Craciunul la New York. Imi asum inghesuiala, preturile umflate, super decorurile kitsch din jur etc. Hm, mai e timp pana atunci, dar asa ma bate un gand. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caro, mi-a placut maxim.Unele strazi, chiar prin centru insa nu erau deloc decorate. De ex, Bd Libertatii. Tare bizara faza.

Bd Elisabeta era fain cu coroanele, la fel Aviatorilor cu avioanele.

 

La lYon pe 8 este sarbatoarea luminilor, asa ca e super decorat :).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza,

 

ladies, good to see you. 

 

E 6, lucrez deja de o ora si ma chinui cu o cafea cumplit de proasta facuta la aparatul din apartament cu cafeaua "complimentary". niste pads ingrozitoare, dar aveam nevoie de o doza de cofeina ca de aer.

 

ieri nu am facut nimic altceva decat sa stau inhisa in sala de conferinta toata ziua si apoi mers la cina. mi-am luat chicken saltimbocca, a fost bun.

azi sper sa terminam mai repede sa pot sa fai fac o plimbare inainte sa merg la aeroport.

 

o zi buna va doresc, ma duc sa ma dezmeticesc putin la o o tura de alergat pe banda. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare, salutare,
 
uite ca imi luasem aminte de DC, ma enerveaza cumplit ca a ramas arhaic si din pacate a pierdut membri. dar ii sunt totusi recunoscatoare a am cunoscut oameni minunati aici, pe care i-am luat in viata reala.
 
nah, netul asta are si farmecul lui. poti sa cunosti oamenii fara sa te impiedici in prima impresie.
 
Aqai, La multi ani..cu intarziere de vreo 2 saptamani.!
 
Carolina, Cum s-a acomodat O la scoala? a implinit de curand 16 sau 17? ce clasa e?
 
Mcoca, te invidiez cu delegatiile in ro..
 
dar exista speranta. s-a deschis si la noi filiala intr-un oras din ardeal. colegu meu pleaca 1 data pe luna, de luni pana joi. dar pe procesele mele nu au nevoie de personal. in schimb eu am delegatii in DE. sunt franta cu delegatiile astea. in rest ai mei au teze pana pe 20.12. Asa ceva..si apoi au fix in prima saptamana. sa imi stea sarmaua in gat. Dimineata copilul mic zicea: vai sunt stresat cu teza de la franceza si cu aia de la germana. pai daca vrei sa te destrezezi citeste si sa vezi cum te relaxezi..mda
 
am inceput mesajul asta la ora 8:

 

Mik, cum e medicinistul? 

 

ma intreb ce face J? am vazut ca plecase din ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mcoca, ce fain ca aveti festivalul luminilor iarna! daca e si zapada cred ca e superb.

 

Aqai, eu stau in general f mult in sali de conferinta si am maaaari probleme cu durerile de spate pe scaunele alea proaste. Acum vreo 2-3 sapt am fost la osteopat si a lucrat ala vreo 2 ore la mine (incl niste momente teribil de dureroase), dar la sfarsit am plecat de acolo fara dureri de spate. Uimire! Vreo 10 zile nu m-a durut spatele deloc, pana joia trecuta cand am stat fff prost si stramb si incordata, apoi vineri am stat intr-o sala de conferinte la Hilton vreo 10 ore pe un scaun cu un spatar idiot si de atunci salutare, iar mor de durere. Osteopatul a zis ca a trebuit sa imi realinieze soldurile cica.

 

Judoka, nu duc dorul insulei. Duc insa dorul unei anume plaje salbatice unde imi placea mult sa ma plimb (mai jos). Si sunt sigura ca ma va apuca dorul de baie in curand, dar deocamdata savurez anotimpul (da, asa urat, ud, rece cum e). Mi-a fost tare, tare dor de schimbarea anotimpurilor, mi-a lipsit fizic.

playa-la-tejita-beach.1485983826.jpg

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Didi, fff greu cu O. A implinit 16 ani. Imi scoate peri albi. Mereu a fost dificil cu ea cu scoala, dar parca niciodata ca acum. Nu face probleme in rest: nu umbla creanga, nu fumeaza, nu alcool/droguri, nu alte probleme. Dar cu scoala e dezastru. Si cel mai rau ma supara ca mesajul e mereu acelasi, indiferent pe la ce scoli a mers: e pacat ca poate f mult si nu face nimic. Branza buna in burduf de caine, adica. 

 

Letitia, multumim, da, ne-am redaptat imediat. Ce face flacaul? Cum e cu cuibul gol?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia, copilul mare e in anul 3 si a mare si responsabil. Acum e in examen si-mi afara de faptul ca-mi cere sa manice la ora cutare nu are alte cerinte.  [:D] Ba da, si anumite tipuri de foi ca sa-si ia notite. Asta e rolul meu la virsta asta : sa-mi cumpar rechizite cind imi cere si sa-i fac minacre buna. 

 

Ceilalti doi sunt bine, la liceu. E nitel mai ciudat ca va fi o reforma la liceu si profesorii inca nu au programa noua.

 

Carolina, mie mi-a scos peri albi "doar" cel mijlociu cam pe la aceeasi virsta. Si a durat cam 2 ani. Acum pare normal (acum e doar de o saptamina). Cel mai straniu este ca nu seamna intre ei, nici la gusturi, nici la metoda de lucru, nici inclinatii. Fiica-mea mai seamana cu bunica-sa, dar in rest ...

 

Va las ceai de tei pe seara asta ca nu mai e de cafea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...