Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

 

 

Ce vremuri domnle, ce vremuri. Cred ca suntem cam de-o seama ca si eu am fost martea la disco in Regie. Eu am primit loc acolo de la facultatea de matematica si l-am refuzat. Am preferat sa stau la UTCB. Deci pana la disco era lung drumul [pk] . Luam 182/282 din Tei pana la gara si de acolo parca tramvai.

cred ca da. Eu mergeam prin 97/99. Apoi parca nu ma mai interesa . Aveam o colega ce stătea in regie. Acolo înnoptăm . 
in 96-98 am stat in agronomie. Mergeam cu 105 direct in grozăvești . Ptiu ce vremuri. Și acum bucureșteni sunt ofticați . Pretenii noștri de aici sunt bucureșteni :)))

in tei avea și ASE - un un cămin . Mi se păreau mari . Eu in anul 4 am stat in occidentului , pe lângă victoriei, 2 in camera. Alta viața . 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu am stat in Regie ani de zile! 3 adica. desi am fost la Ase. Asa s-a nimerit.

 

am intrat sa vad ce mai faceti ... am nevoie de o pauza de cornoavirus ... toata saptamana am facut numai preparedness planning si business continuity si e f greu sa stai calm si sa nu te apuce panica atunci cand toata lumea discuta de criza. Unul din departamentele mele, supply chain, imi da alta bataie de cap ... nu mai gasim geluri dezinfectante. oh well.

 

azi am mers si eu si hubby sa ne luam geluri ... se mai gaseau la o farmacie si vand cate 2 de client numai. Am mai luat niste spirt si peroxid pt dezintectat suprafete. 

 

hartie igienica nu am mai gasit ... hilar. noi mai avem 2 role acasa, am mers la magazin sa ne luam un set si nu mai este. oh well. baby wipes sa traiasca, altceva nu stiu ce sa zic.

 

maine ma asteapta alta zi grea de munca, la 7.30 facem prima sesiune live de comunicat cu angajatii. vor fi 3 sesiuni. intre timo mai am un call cu clegii din montreal sa definitivam niste planuri.

 

la noi incepe vanacta de primavara luni. Guvernul provincial a decis sa ramana scolile inchise 2 saptamani inca dupa vacanta. banui ca asta e din cauza ca in vacanta de primavara toata lumea calatoreste si se tem ca aduc calatorii virusi.

 

i-am anunta pe baieti aseara .. fericire mare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata,

 

eu sunt singura la birou. sigur mai apar. mda, toata lumea una si aceeasi chestiune. zau daca mai poti sa te concentrezi pe ceva. copii la scoala. la noi in land, cu toate ca sunt multe cazuri, nu sunt inchise scolile. 

Ba, o colega care a fost la noi duminica in vizita arecopila in carantina. un copil de la scoala lor , bolnav de joia crecuta a fost ieri oficial ca pozitiv testat. asa ca am inchis toata scoala si After. Culmea e ca parintii nu sunt in carantina.

 

dar, in toata nebunia asta, o pretena din camin a fost ieri operata de cancer la san. Viisoreanu a operat-o. i-a scos si ganglionii. nu stiu exact.

am nascut amandoua in vara lu 2004 vroiam sa vina la tratament in DE. pauza. ce o fi in sufletul ei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si la noi au ichis scolile de luni. Cica minim pana la vacanta de Pasti. 

Ai mei plecara azi. Ca Franta nu e mai e zona rosie. Nu i-a dat nimeni afara, dar ei nu doreau sa ii prinde inchiderile de granite pe aici. Sunt cu inima tare indoita.

La aeroport era pace si prietenie. Avioanele la jumatate. Le-am dat geluri la ei, uleiuri esentiale pe maine, manusi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineața , 

 

Coca, ciudat, nu mai e zona roșie , dar ați închis școlile ? Drum bun părinților tai ! 

 

Didi, așa e , nu prea poți sa te gândești la altceva. 

Multa sănătate prietenei ! 

Bayernul Închide școlile . 

 

Mie sa nu închidă ăștia granița , aseară era poliția cu baraj, se pare ca măsoară și temperatura,, dar nu știu dacă la toate punctele . 

 

Dana  [flo2] am tot băgat știri zilele astea , m a zăpăcit de cap. 

 

N am nici o idee ce facem zilele astea , cred ca dacă e frumos îmi amenajez puțin balconul. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu cred ca se va prelungi vacanta asta.

Ale e cand singura acasa, cand cu taica-su. A zis ca de luni sa i-o aduc pe buni ca taica-su o scoate din sarite.  [:-)))]

Picteaza, sta pe telefon  [batcap] , citeste, isi face temele, dar daca nu-i verifica nimeni, raman la stadiul de teme.

Noi nu putem lucra de acasa, dar s-au luat masuri .

Avem program decalat, discutam mult mai mult pe telefon/ mail/ intranet ca sa nu ne mai plimbam inutil, au suplimentat autobuzele astfel incat in fiecare autobuz sa fie oameni doar cate locuri sunt, sa nu fie aglomerate. Au trimis acasa o tanti careia ii venise fecioru din Italia. De-astea. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la noi nu s-au inchis scolile. Doar in Bayern si Saarland.

 

azi trebuia sa precizam daca putem lucra de acasa. eu am precizat ca da, dar limitat, pt ca dupa telefon nu pot avea si net si telefonat. si, in plus eu nu inteleg  mai nimic din conferinte. 

 

la noi e vital sa raman activi ca pica sistemele la supermarkt. cred ca se blocheaza si Update-urile de sistem.

ma doar capul, maine am musafiri. 

asta mare voia sa mearga la un targ medieval, s-a anulat. imi fac grija de mama mea. daca vine careva la ea cu virus, nu are sanse. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la noi epidemia e in faza incipeienta... putine cazuri. Guvernul, cred, a decis sa inchida scolile deoarece uremaza march break si s-au gandit ca lumea calatoreste si apoi se intoarce la scoala plina de virusi.

 

eu sunt in dubii la ce avtivitati sa continui sa duc copiii. Miercuri nu i-am dus la cadeti - eram un pic in stare de panica provicata de colegii din state. eram constienta ca exagerez, dar ramasesem fara resurse mentale logice prea multe.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...