Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Aquai, stai linistita ca incet incet se vor sista si activitatile copiilor. E doar chestie de timp. La noi a durat cateva zile si s-a inchis tot prin oras. Nici biblioteca nu mai este deschisa. Nu mai zic de muzee, bazine, locuri de joaca, etc. S-au inchis si cele de stat dar si cele private.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ai mei au ajuns cu bine acasa. La aeroport au dat declaratie d eunde vin si unde mergi si i-a vazut un medic. La Lyon si Munchen nimic.

 

Incet incet se inchid activitatile. Nimic pt pianu de maine, dar nu cred ca le las. 

 

Asta seara am fost la mediateca si am luat 20 de carti :). De maine inchid.

 

Invatatoarea Evei (Clasa0) m-a dat pe spate cu organizarea. pp ca incepusera se se pregateasca ca nu vad cum sa fii facut asta asa imediat aseara. Are detaliat pe zile ce sa facala fiecare materie. Wow

La Maya, clasa a 5-a cica afla luni seara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Coca ma bucur ca si tai sunt bine.  [flo2]

Eu nu credeam sa ajung sa vad in Romania sofer sa spuna ca nu primește pasageri în picioare. Au dublat nr autobuzelor si la firma noastra si in oras si in fiecare seara le dezinfecteaza.  

Deocamdata nu este nici un pozitiv la noi in judet. 

La supermarket sunt de toate. 

La serviciu ne-au dat o soluție dezinfectanta ptr mâini, trebuie sa-mi iau o crema la mine. 

Am făcut curătenie, am spălat, acum m-am dat la o ciocolată.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Coca, ce bine ca au ajuns!

 

Dana, dezinfectia e o masura f buna! Noi dezinfectam zilnic trenurile acum, plus o super dezinfectie saptamanala deocamdata.

 

Teacherul lui Alex ne-a trimis email, va continua cu scoala online dupa vacanta normala. La fel si profa de mate a lui Tudor. Vad ca ceilalti profi nu s-au organizat inca, la celelalte materii, dar nici nu sunt cruciale vreuna. La mate e important, fiindca e in programul de Adavnced Placement si daca pierd materie e putin mai dificil de recuperat. In rest, are geografie, religie si technology (asta e practic atelier de tamplarie, unde nici macar nu au cum sa faca ceva online. Toate designurile de 3d printing le-au submis deja ....)

 

Nu am primit nici o notificare de la cadeti, scrima sau inot. T are examen pt certificare de salvamar duminica seara. Il voi duce, altfel pierde tot programul. In plus, la cat clor e in apa si cat de putina lume mai apare in locuri publice, am decis ca e safe.

 

Alex ar trebui sa inceapa programul de certificare luni, pe acela pur si simplu il voi cancela. 

 

nu sunt sigura de meditatii la clubul de mate - acela e zilnic, cred ca dau cancel as well.

 

Ne pregatim de 3 saptamani de interactiune sociala minima.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, si la noi s-au inchis si școlile militare, desi nu toți au plecat acasa. Nepoata mea a venit, e in clasa9 la lic militar, dar am inteles ca cei de la Breaza nu au primit permisie si nici cei de la Academie. Nu stiu de ce. 

Nu cred ca Ale o sa faca ceva scoala zilele astea. Si de pe grupul de wattup au dispărut si copiii si părinții. Vedem. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu ma tot pregatesc moral de 3 saptamani cu baietii acasa :)))) varsta asta, un adolescent si un pre-adolescent ... hm. Nu mai merge cu "shiny!" si distras atentia ca la 3 ani, asta cu siguranta!

 

Altfel, azi am iesit in parc - a fost un soare de zile mari! Tot orasul  iesit in parc pe de alta parte.

 

Alex a vrut cu prietenul lui la snowboard, sa prinda ultimele zile de zapada pe partie. I-am lasat

 

N-am mai gasit lapte... am luat lapte praf. am cumparat ultima cutie de 6 oua, ca mai aveam 1 acasa. S-au inchis toate activitatile organizate de institutii publice. 

 

maine, pe baricade, muncim de acasa. In mod normal aveam vacanta saptamana viit, dar nu am ched sa irosesc 5 zile pe stat in casa si nefacut nimic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi e panica. Deseara vorbeste Macron si de asteptam la confinare totala. Am fost azi sa fac cumparaturi disperate. Am gasit tot in afara de orez, faina, malai, suc de rosii. In rest era plin de paste :)).

Suntem toti 4 acasa, asta e un challenge. Eu si sotul avem meetinguri pentru meetinguri deci naspa :))). si iarasi naspa cu mancarea. Greu greu sa luam toate mesele acasa :))).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

noi am plecat azi toti de acasa. copii la 06:55 apoi noi. Nu am lucrat mai nimic. mda..dar trebe sa citesc niste linii de cod. musai. Noi avem zilnic Daily si nu merge sa freci menta. 

maine raman in Homeoffice. 

 

de maine copii sunt acasa. Slava Domnului. in schimb in Bayern s-a declarat starea de catastastrofa. inchise toate mai putin supermartk care sunt deschise  pana la 22 (inainte erau pana la 20) chiar si duminica de la 12-18 (inainte erau inchise) 

am constatat ca nu am paracetamol in casa. doar ibuprofen. ceea ce nu e indicat de folosit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...