Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

A anuntat si prim ministrul nostru ca inchidem granitele pt majoritatea non-rezidentilor. De miercuri 4 aeroporturi sunt deschise pt zboruri internationale: Vancouver, Calgary, Toronto si Montreal. 

Din putul gandirii: nu se aplica pentru americani. L-a intrebat un reporter care este stiinta in spatele deciziei sa lase us border open, avand in vedere ca a spus ca decizia se bazeaza pe stiinta. A raspuns bla-bla, colaboram/coordonam cu us, bla, bla, protectia canadienilor este importanta bla bla... dar nu elimina posibilitatea sa inchida si granita cu us.

Probleme este ca avioanele care merg in us trec prin Canada....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Aqai, la noi s au inchis toate pantele de ski si de snowboard. Sau a fost in parc?

 

$i eu 2 saptamani in casa cu un " preadolescent" de aproape 8 ani. Ii lipseste scoala !!!

Rabdare si curaj!

 

Ski hill s-a inchis peste noapte. La fel fencing de dimineatza. La denist nu mai primesc decat urgente. Sper sa ma mai primeasca la control la ochi, abia am asteptat sa ajund si am programare miercuri. Nu mai vad scrisul pe cutia de medicamente!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A anuntat si prim ministrul nostru ca inchidem granitele pt majoritatea non-rezidentilor. De miercuri 4 aeroporturi sunt deschise pt zboruri internationale: Vancouver, Calgary, Toronto si Montreal. 

Din putul gandirii: nu se aplica pentru americani. L-a intrebat un reporter care este stiinta in spatele deciziei sa lase us border open, avand in vedere ca a spus ca decizia se bazeaza pe stiinta. A raspuns bla-bla, colaboram/coordonam cu us, bla, bla, protectia canadienilor este importanta bla bla... dar nu elimina posibilitatea sa inchida si granita cu us.

Probleme este ca avioanele care merg in us trec prin Canada....

 

 

Stupida treaba cu americanii ... 

 

noi gandim ca la ei va fi dur, gratie sistemului mirific de sanatate si asistenta sociala. Sunt curioasa cata lume merge acolo la doctor sa se verifice ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu încep să fiu panicată. 

Vorbesc în fiecare zi cu maica-mea la telefon, ea e mai calma decât mine. 

Mâine când ies de la serviciu cred ca ma duc sa mai fac ceva cumpărături. Ce, nu stiu nici eu. Sper sa mai gasesc ceva după toate discursurile astea. 

La mine nu este nici un caz confirmat si ma gandesc câți nesconfirmați se plimba liber.  [fri]

Azi m-am uitat la PS I love you, frumos si trist. Numai asta imi mai lipsea.  [ups]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stupida treaba cu americanii ... 

 

noi gandim ca la ei va fi dur, gratie sistemului mirific de sanatate si asistenta sociala. Sunt curioasa cata lume merge acolo la doctor sa se verifice ...

 

De acord. Sunt multi care lucreaza in companii legal dar nu au asigurari, sunt multi care sunt ilegal... La asta se adauga si lipsa de kit-uri pentru testare. Plus costurile .....

 

Imi amintesc acum cateva luni erau articole in ziare serioase (in US si Canada) despre grupuri de cetateni americani care se organizau sa vina sa cumpere insulina in Canada pentru ca preturile in US sunt falimentare. 

 

Eu am o stare de nestare pt ca nu cred ca US anunta numerele reale. Nu din rea vointa (sper) ci pentru ca nu le stiu nici ei...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De acord. Sunt multi care lucreaza in companii legal dar nu au asigurari, sunt multi care sunt ilegal... La asta se adauga si lipsa de kit-uri pentru testare. Plus costurile .....

 

Imi amintesc acum cateva luni erau articole in ziare serioase (in US si Canada) despre grupuri de cetateni americani care se organizau sa vina sa cumpere insulina in Canada pentru ca preturile in US sunt falimentare. 

 

Eu am o stare de nestare pt ca nu cred ca US anunta numerele reale. Nu din rea vointa (sper) ci pentru ca nu le stiu nici ei...

 

 

Sunt sigura ca habar nu au...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu încep să fiu panicată. 

Vorbesc în fiecare zi cu maica-mea la telefon, ea e mai calma decât mine. 

Mâine când ies de la serviciu cred ca ma duc sa mai fac ceva cumpărături. Ce, nu stiu nici eu. Sper sa mai gasesc ceva după toate discursurile astea. 

La mine nu este nici un caz confirmat si ma gandesc câți nesconfirmați se plimba liber.  [fri]

Azi m-am uitat la PS I love you, frumos si trist. Numai asta imi mai lipsea.  [ups]

 

 

eu am fost oarecum panicata saptamana trecuta, cand ma ocupam de planul de raspuns organizational la munca ... acum sunt linistita. Am senzatia unui vehicul imens caruia i s-a aplicat frana si acum s-a oprit complet.

 

In momentul asta la noi absolut tot ce tine de activitati sociale e oprit. Nici macar la dentist nu ne mai primesc decat pt urgente. de azi reintru in mod normal la munca, revizuiesc contracte. amandoi lucram de acasa, copiii sunt acasa. Ieri am mers pana in Kitchener si surprinzator, pe strada erau masini ca intr-o zi normala. ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine nici macar nu e panica, e o frica imensa si ilogica. Dimineata eram intre vis si realitate si eram sigura ca in vis e mai fain decit in realitate.

Lucrez de acasa si copila mica are teme de la o buna parte de materii.

 

Aveti maregrija de voi.

 

Va pup. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt programata la RMN la genunchi pe 23 martie. M-au sunat vineri (ceasu' rau pisica 13) de la un spital si m-au intrebat daca am febra si daca am fost plecata din tara in ultimele doua saptamani. Ma astept sa ma sune sa anuleze/reprogrameze. Problema este timpul de asteptare sa pentru RMN este foarte lung... nu stiu ce-o sa fie, o prietena a spus ca probabil spitalul va fi gol si steril.

Mai am o programare la un alt spital la inceputul lui mai. idiotii astia mi-au trimis hartie si au scris genunchiul stang in loc de cel drept. Am recitit trimiterea de la dr, scrie clar drept. te doare mintea....

 

aici ninge cu fulgi imensi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...