Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Ah, Mik, imi pare rau. Nu stiu daca te ajuta daca iti spun ca mi se pare normal sa fii panicata. La o adica, e o situatie cu totul noua, nu e ceva ce am trait inainte.

 

eu am visat azi noapte ca am dureri de gat si tuse uscata. M-am enervat cumplit ca se intampla asta noaptea, fiindca nu ma puteam trezi sa merg sa ma izolez de restul familiei. pe dimineatza cand m-am trezit, nu ma durea nimic

 

lili, imi pare rau de rmn. si mie mi-au cancelat eye appointmentul. nu se compara nici pe departe ca seriozitate, dar daca pt mine e annoying, pt tine e si mai si.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Azi m-am mai calmat. Sunt mai resemnată. 

Am ascultat-o pe Ale la romana, mi-a turuit substantivul si pronumele personal, auzeam doar 1/2 din ce zicea ea. 

Teme primește pe wattup total sporadic. Asa ca daca fac homescooling cu ea macar are o ocupatie si un scop. 

Am hotarat sa urmam orarul de scoala si in ziua resp sa faca / citească din manualele resp. 

Am renuntat si la ora de franceză. Dar aici are manuale de la prof , are ce face. 

Acum vreau sa o scot puțin la plimbare. E întuneric, nu mai sunt oameni pe-afara, trebuie sa ia si ea ceva aer. 

 

Edit. 

Buna dimineata. Nu va ofer cafea sa nu va virusez, nici la serviciu nu mai fac ptr toata lumea, imi fac mie un cappuccino. Si numai ce cumparasem un filtru nou.  [:)]

Sunt la munca. Still alive and kicking.  [pk]  

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineața ,

Mik, te înțeleg e o situație noua, e normal .

 

Cred ca fiecare are un membru al familiei, un prieten cu probleme de sănătate , in vârsta , un cadru medical. Nu știm ce vremuri ne așteaptă și cât o sa dureze. Pe lângă multele activități anulate e și practica socială care era obligatorie la școala.

 

Printre lecții și învârtit prin casa, ieri mi a fost rău , durere de cap și greață . Am bolit toată ziua, dar copii au fost exemplari. Fii mea a gătit , a spălat prin bucatarie, a făcut lectii.

 

 Aveti grija de voi [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si de aici.
Nu pot dormi, de la 4 sunt cu tableta in brate. Ma duc sa fac cafeaua. Astazi o sun pe mama. Am convenit sa o sun o data la doua-trei zile. Nu vrea in fiecare zi, cica nu avem ce povesti. Pt ea si la doua zile este prea des. 
Lucrez in continuare de acasa. Parca vreau sa ies putin, sa vad si alta lume, nu numai pe sotul meu si tv. Flacaul meu nu vine pt ca ar trebui sa ia metro si autobuz si nu vreau sa se expuna. Trebuia sa iesim impreuna in weekend. Am amanat...

sa aveti o zi buna....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Dimineatza Ladies!

 

la cafea si eu ...vreau sa fac oarece sport in basement si apoi ma apuc de muca. Lili, eu dorm de rup. Si aseara si seara dinainte m-am culact la 9.30. Ieri am dormit pana la 7, azi am fost mai matinala, ca altfel nu reusesc sa incep munca la 7.

 

T a declarat aseara ca vrea la scoala :) si a venit cu mine si Berry la o plimbare pe inserate.

 

Alex a jucat baschet cu un copil din vecini ...

 

Fratele meu e in una din tarile lovite in aripa in europa. Sora mea e in ro. Am incercat sa ne organizam pt un whatsapp call ieri, dar eu munceam cand au avut ei timp :(. azi sper sa ma organizez mai bine, dar fusul orar ne da mereu batai de cap.

 

mi-e greu sa gandesc ca nu putem iesi din casa - de altfel, nu cred ca e absolut cazul sa nu iesim, mai ales cata vreme nimeni nu manifesta simptome. Eu zic ca o plimbare ici colo cu traversat strada cand vezi alti oameni si vorbit de peste drum e ok :)))

 

mai cred ca sanatatea mentala si niste atentie sporita in directia asta sunt cruciale.

So whatever gets us through the day. Skype, whatapp, plimbari, online therapy (cred ca terapeutii ar trebui sa fie ok cu asta), EAP programs cine le are, lectura, carti electronice, audiobooks... 

 

Yoga! 

 

Un canal bun aici:

 

https://www.youtube.com/channel/UCcox27Gc-NGbb2-X9hdLaMw

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lili,

 

TORONTO, March 17, 2020 - Canada’s six largest banks today announced plans to provide financial relief to Canadians impacted by the economic consequences of COVID-19.

Effective immediately, Bank of Montreal, CIBC, National Bank of Canada, RBC Royal Bank, Scotiabank and TD Bank have made a commitment to work with personal and small business banking customers on a case-by-case basis to provide flexible solutions to help them manage through challenges such as pay disruption due to COVID-19; childcare disruption due to school closures; or those facing illness from COVID-19.

This support will include up to a six-month payment deferral for mortgages, and the opportunity for relief on other credit products.

Individual Canadians or business owners facing hardship are encouraged to contact their bank directly to discuss options that could be available to them.

These measures are an important first step and underscore the resilience of Canada’s financial system and the strength of our major banks. Banks will monitor evolving economic conditions and consider other measures if necessary.

Canada’s banks have a long history of standing by Canadians through challenging times and this commitment will continue throughout this crisis and beyond.

For more information, please refer to rbc.com.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Aqai. Eu ma gandesc la flacaul meu care este student, munceste si sta cu chirie. Acum cu nebunia asta nu munceste si nu merge la scoala. Masurile de relief sunt pt cei care au mortgage si alte rate. Ii trimit mesajul sa sune la banca sa vada daca sunt solutii si pt ei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare si de la noi,

 

eu la birou copii acasa. am teme si de lucru buluc, dar nu fac nimic. 

 

si....am probleme cu asta mare..ca vrea sa se intalneasca cu colegii [smulgpar]  asa ceva [alcool] .

 

la noi se decide azi sa se declare Froze zone, pt sisteme. in mod normal doua perioade pe an in care nu se schimba nimic in produktiv: de Pasti si de Craciun. Sistemele astea sunt asa programate sa reduca costurile si nu au efectiv stocuri. 

de ex vanzarile de anu acesta nu vor fi folosite in analiza pt anul viitor.

 

de ex firma italiana de aparate pt respiratie artificiala fabricau 125 aparate pe luna. acum au marit productia la 500 si nu e de ajuns.

 

peste toti sunt nemultumiti dar lumea chiar isi da silinta sa fie totul ok. 

 

Am internet, dupa 5 luni si 2 sapt de la prima cerere si dupa 3 luni si 13 zile in casa noua avem internet. [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...