Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Pe mine m-a sunat sora mea acum 2 zile sa imi spuna de gaselnitza franceza... am mai gasit tylenol la farmacie

 

Shopper's drugmart (parca la voi asta e Jean Coutu?) are inca rezerve bune aici (la noi adica) poate vrei sa tragi o raita?

 

Ce nu inteleg, daca sotul tau lucreaza gestiune/ planning in birou, cum nu poate lucra de acasa?

 

eu am lasat numai chiar the warehouse keeper in depozit - cel care se ocupa de shipping, receiving, organizat lucruri pe rafuri, scos din gestiune pt maintenance.

 

cu o tona de dezinfectanti, manusi pe maini, distanta la receiving.

 

deocamdata e ok 

 

Firma la care lucreaza este mica, face imbracaminte pt persoane cu probleme de motricitate. Nu au pus la punct muncitul remote (nu au retea sa suporte). Productia nu este foarte mare, culmea este ca se face in Montreal. Aduc materialele de afara....

multumesc, am luat tylenol, o cutie mare. Nici nu stiam atunci de ibuprofen asa ca am cumparat si advil, si neocitran day/night

 

asta-i un articol cu paracetamolul https://www.sciencealert.com/who-recommends-to-avoid-taking-ibuprofen-for-covid-19-symptoms

 

si asta-i studiul https://www.thelancet.com/journals/lanres/article/PIIS2213-2600(20)30116-8/fulltext

nu stiu cat sunt de real site-urile, par legit. Acum cu atatea zvonuri false, nu vreau sa mai adaug si eu informatii false ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

of, ce rau imi pare ...  sa tina distanta de colegi, spalat mainile cat mai des, dezinfectat suprafete de lucru, nu atinge fatza.... cam asta e tot ce poate face (preventiv vorbind)

 

insa pentru fiul tau, eu cred ca poate sa incerce sa aplice py emergency benefit

 

The Emergency Care Benefit provides up to $900 every two weeks for up to 15 weeks, to those affected by COVID-19. It's intended for those who don't qualify for EI, can't go to work and don't have paid sick leave.

 

Both benefit plans will be available to apply for in April, through the CRA and My Service Canada websites, and a toll-free number that has not yet been shared.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Dana, imi pare rau sau aud de cum se lucreaza la tine! Nu ai cum sa te izolezi intr-un birou?

 

Ce inseamna 75% fara alte drepturi? adica fata asigurare medicala?

 

Lili, am ajuns si eu sa citesc stirile ... cred ca financiar va exista un anume nivel de suport' Flacaul locuieste departe de voi?

 

La sotul tau cum e? crezi ca e expus in timp ce e la locul de munca, sau in drum spre/ icolo?

 

  • A temporary boost to Canada Child Benefit payments, delivering about $2 billion in extra support.
  • A new Emergency Care Benefit of up to $900 biweekly, up to 15 weeks, to provide income support to workers, including the self-employed, who have to stay home and don't qualify for paid sick leave or employment insurance. The measure could disburse up to $10 billion.
  • A new Emergency Support Benefit to provide up to $5 billion in support to workers who are not eligible for EI and who are facing unemployment.  
  • A six-month, interest-free reprieve on student loan payments.
  • Doubling the homeless care program. 
  • Extending the tax filing deadline to June 1.
  • Allowing taxpayers to defer until after Aug. 31 tax payments that are due after today and before September.
  • $305 million for a new Indigenous Community Support Fund to address immediate needs in First Nations, Inuit and Métis Nation communities.

 

 

Da, dar e vorba si de vechime si etc. 

Astazi s-au mobilizat toti ( mai bine mai tarziu decat deloc ) : cica vine un personaj la poarta care verifica temp tuturor, avem acum obligatoriu cu totii masti si manusi, solutii dezinfectante si spirt aveam deja. 

Cine poate sti ce urmeaza ? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineața , 

 

Activitatile lui fi miu sunt in shut down : practica, excursia anuală și cantonamentul sunt anulate. Lectii a primit doar la doua materii și e cam pe cont propriu, eu nu pot sa l ajut . 

Didi, voi ați primit lectii, va descurcați ? 

Ado a făcut ieri ceva mate, l am ajutat la franceza și a cântat la pian. 

 

Programarea la ortodont, care a durat cam opt luni, s a anulat și ea .  [fri]

Asta e , mergem mai departe . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la noi s-au organizat super. la o colega parca s-a organizat si mai bine. le-a facut un orar zilnic.

 

ai mei, au primti niste jurnale de lucru la fiecare materie. unele sunt cu update zilnic, altele pana vineri la ora 14. 

Daca el mare e deja gata cum le primeste,, cel mic NU face nimic. Azi a ramas barbatul cu el acasa. maine eu.

pe noi ne-a imparitt ieri obligatoriu in 2. unuii vin in saptamani pare la birou, altii in saptamani impare. Eu sunt sapt viitoare, apoi urmeaza barbatul si tot asa.

 

Dimineata la ora 8 eram la supermarkt si am luat bretzel, unt, biscuiti, braza si salam pt colegi. toata lumea s-a bucurat. sunt 8 in birou. 7 lucreaza de acasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mik, ce e atestatie? de ce iti trebuie ca sa poti lua paine? M-ai nedumerit :)

 

Azi am hotarat: lucrul de acasa e periculos. Sunt in pericol sa tooooot lucrez si sa nu ma opresc. deja imi planuiam ce sectiuni din ce contracte citesc peste weekend. not good

 

T face clatite cu mere. Buna treaba.

 

se confirma ca ma voi ingrasa pe vreme de pandemie. tz tz

 

tineti-mi pumnii sa imi mentin hotararea sa il iau la o plimbare dupa ce termina cu clatitele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...