Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cine i-a salvat pe cei 12 copii din pestera? Dumnezeu sau Scafandrii?


Admin

Recommended Posts

  • Răspunsuri 20
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Miracol este ca au supravietuit atatea zile doar lingand apa prelinsa pe peretii pesterii.

Exact!!!!

 

Un adevarat miracol ca au supravietuit inundarii pesterii si ca au supravietuit atitea zile pina au fost gasiti.

 

Mie imi place s acred ca au avut un inger pazitor.

 

Oricum,credinciosi sau necredinciosi,cred ca toata populatia planetei asteia care a fost la curent cu actiunea, a sperat in salvarea copiilot astora.Iar salvarea lor,a fost cel mai frumos moment al ultimelor stiri internationale.

 

(am sa va intreb chiar daca nu e locul , de ce au fost tinuti izolati, ei sa nu se infecteze sau ei s anu infecteze pe restul?)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul este ca Dumnezeu te poate face mai bun. Si iti poate da speranta - iar asta e cea mai mare putere pentru cei care au nevoie de ea.

 

 

Parerea mea este nu dumneezeu te face mai bun. Si ca nu ai nevoie de asta ca sa speri. Pentru foarte multi este o scuza, o explicatie a ceva ce se intampla. Cred ca ii si ajuta sa-si justifice de ce fac/nu fac ceva.  Gasiti ca (,) credinciosii sunt mai buni? Sunt atatea exemple in jurul nostru ca sunt rai, razbunatori, egoisti.... Personal nu am nimic cu cei care aleg sa creada ca o entitate le controleaza viitorul, prezentul... Este treaba lor. Nu sunt de acord cu cuvinte ca « multumesc domnului ca ... » «  cu ajutorul lui .... am reusit » pt ca eu cred ca persoana respectiva a reusit cu puterile ei. Ma deranjeaza foarte tare prozelitismul. Pentru mine este important sa traim frumos in viata asta pe care o avem. Ce se intampla dupa, nimeni nu stie cu adevarat ( dovezi palpabile, nu tot felul de prostii cu lumini si alte inchipuiri). 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...