Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sinuzita care m-a dus la spital


Recommended Posts

  • Administrators

Vroiam sa va spun ca am ajuns in spital dupa o sinuzita pe care am neglijat-o de 2 ani. Pe care am tot incercat sa o tratez naturist ... si e clar ca nu e eficient asa ceva.

 

Am ajuns asadar la urgenta - cu inflamarea puternica a aparatului respirator si imposibilitatea sa mai merg 3 pasi.

Nici nu va puteti inchipui ce mizerabil te face o sinuzita sa te simti.

Tratamentul a fost prompt: antibiotice de 2 feluri. In acele momente nu ai cum sa nu fii fericit ca traiesti intr-o era in care s-a inventat asa ceva si ca medicina a evoluat si te poate ajuta.

 

Am tinut sa va spun asta pentru ca - de prea multe ori - avem impresia ca remediile naturiste trateaza. Ele nu trateaza ci mascheaza doar.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

 

 

Sau poate ameliorează. Nu putem ști exact. Având în vedere că omenirea a crescut atâta vreme cu ajutorul remediilor naturale, nu cred că sunt chiar așa apa de ploaie. Dar, poate nici plantele nu mai sunt ce-au fost....

 

minunat a crescut, murind la 20-30 de ani de febra, pojar si sepsis. Plantele sunt exact ce erau si inainte, cu anumite efecte, dar limitate. In orice caz nu sunt eficiente in toate bolile, de aceea s-a si aprofundat cercetarea in domeniul sintezei de medicamente.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sau poate ameliorează. Nu putem ști exact. Având în vedere că omenirea a crescut atâta vreme cu ajutorul remediilor naturale, nu cred că sunt chiar așa apa de ploaie. Dar, poate nici plantele nu mai sunt ce-au fost....

Inainte de folosirea medicamentelor pe scara larga,durata d eviata era foarte redusa.Deci omenirea a crescut,pina pe la maxim 30 -40 ani!!!La 40 erai deja foarte batrin!!!

 

Cred ca un tratement naturist poate ameliora, dar nu vindeca.Doar in combinatie cu tratamentul medicamentos.

 

edit  vad ca si roxanaz a scris cam acelasi lucru

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Da, apropo de asta - eram odata in Creta la cetatea Heraklion - si ghidul ne povestea viata din timpul acestei cetati antice. 

Si da - ne-a spus ca oamenii traiau max 33 de ani ... 

Atunci m-am intristat dar m-am gandit ca eu - atunci eram pe la 35 de ani si mi se parea ca asta inseamna tinerete.

 

Ghidul ne-a povestit ce mare era mortalitatea infantila, cat de des se murea la nastere, cate molime si boli decima cetatea in fiecare an.

 

Da, desigur ca aveau si ei ierburi .. insa acestea sunr frectii la piciorul de lemn.

 

Suntem norocosi sa avem antibiotice si vaccinuri. DIn acest motiv - speranta de viata a oamenilor urca constant.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...