Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce gatim astazi? Cap. 102


Recommended Posts

  • Răspunsuri 909
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Astazi am avut gyros cu cartofi prajiti, nici nu am fost acasa asa ca am aruncat ceva rapid in cratita.

 

Am copt vinete pentru miine si am condimentat carnea pentru friptura, linga am s afac niste pastai inabusite.Sper sa am si pentru luni din bucata asta de friptura ca e destul de mare.

 

Mai departe nu mai stiu, am un muschiulet de porc si piept de pasare in frigider, asa ca pe baza asta voi face ceva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca am uitat, am luat pentru astazi la prinz niste zwiebelkuchen (aluat, ceapa, sunculita, creme fraiche, camembert ), am s-o bag imediat la cuptor si alaturi niste must rosu.

 

Ma duc s afac maioneza pentru vinete...bine ca am vorbit cu sora mea si mi-am amintit de zwiebelkuchen(atasez imediat o poza)

post-33577-0-41978200-1538906095_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In weekend am fost la fini, la un gratar, si cand am intrebat eu ce aduc, fetele au strigat in cor, papanasi! Cum naiba sa fac papanasi, sa-i duc reci, n-au niciun chichirez! Am facut aluatul, m-am inarmat cu dulceata de capsuni si de zmeura cu mure, cu smantana si le-am zis ca le fac, da-i prajim la ei! Am mancat cate 2 de fiecare [ph34r]

De gatit, aseara am facut pui la cuptor, mancare de cartofi, ciorba de dovlecel si nu mai aveam ulei suficient sa fac o salata de telina cu maioneza, fac azi!

Maine, imi fac mie, ciuperci fripte cu mujdei!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...