Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce gatim astazi? Cap. 102


Recommended Posts

  • Răspunsuri 909
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pff, papanasi [pofticios]  , eu m-am mai invitat odata la valentina  [flirty]  [flirty] 

 

Azi o supa crema de dovleac si gris cu lapte. Maine paste cu brocoli.

Cum facu pastele cu brocoli?

 

Ca tot spuneam ca vreau mai putine carbohidrate [batcap] [batcap] am la cuptor o döppekooche(cartofi dati prinrazatoare cu sunculita, cirnati, amestecati cu ou, condimentati si dati la cuptor), pe care ii vom servi cu piure de mere.

 

Si eu folosesc legume ca si garnitura, tpate legumele in diverse forme, insa cartoful nu lipseste, chiar daca am legume .

 

Pentru miine am luat niste peste, eu doar il bag la cuptor sa vad ce pun linga, nu am timp de gatit miine, iar duminica-mergem in drumetie, asa ca ceva rapid, niste friptura cu legume si ghnochi.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum facu pastele cu brocoli?

 

Ca tot spuneam ca vreau mai putine carbohidrate [batcap] [batcap] am la cuptor o döppekooche(cartofi dati prinrazatoare cu sunculita, cirnati, amestecati cu ou, condimentati si dati la cuptor), pe care ii vom servi cu piure de mere.

 

Dana am făcut azi ceva similar cu ce ai scris dar am pus conopida in loc de cartofi. Foarte bun. Pun poza.

post-16401-0-00886800-1539370018_thumb.jpeg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andacos : pastele, nimic special, fierb separat macaroanele, le amestec impreuna apoi cu sos beschamel sau smantana si codimente. Servim cu parmezan ras.

 

Zilele astea, nu prea stiu , tocanitza, piure de cartofi, salată de sfecla rosie, supă cremă de brocoli sau morcovi.

Si brocoli ii pui in sosul bechamel?(m-äam gindit ca asta asta ar fi reteta...)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Paste + brocoli amestecate, peste pun sosul.

Si brocoli???Foert, facut la abur, innabusit cu putina ceapa?

 

Eu am facut niste porc la cuptor, cu legume in sos bechamel si ghnochi!!!Legumele le-am cumparat, nu m-ai dat pe spate!!!

 

Nu stiu miine ce sa fac...trebuie sa ma gindesc!!! [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...