Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce gatim astazi? Cap. 102


Recommended Posts

  • Răspunsuri 909
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Astazi nu am timp de gatit, spunea barbatu' ceva de Fischstäbchen(batoane de peste pane), cum le va praji el, ma declar multumita  si cu propunerea si cu initiativa. [:D]

 

N-am program pentru we, desi recunosc ca ma bate gindulsa rau o gura pina la magazinul reusesc, printre altele Sa iau o varza mare-asa cum Se gasesze la Noi in pauza romaneasca, sa fac cu carne si carora cu bors.Si mamaliguta, bineinteles. [:D]

 

So daca ajung am sa ist si niste ceapa proaspat, sa-l prajesc , tot cu mamaliga si usturoi. [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

N-am program pentru we, desi recunosc ca ma bate gindulsa rau o gura pina la magazinul reusesc, printre altele Sa iau o varza mare-asa cum Se gasesze la Noi in pauza romaneasca, sa fac cu carne si carora cu bors.Si mamaliguta, bineinteles. [:D]

 

So daca ajung am sa ist si niste ceapa proaspat, sa-l prajesc , tot cu mamaliga si usturoi. [:D]

[:-@] Deci faci varza cu carne si bors si apoi prajesti ceapa proaspata cu mamaliga si usturoi?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am ajuns in we la magazinul reusesc, de ci nu am gatit nimic din ce spuneam.

 

Simbata am facut Kassler( o carne afumata)cu ananas si ardei (kapya) rosii, a iesit Cam acrisoara, cu orez salbatic.

 

Duminica am avut cotlete de porc la cuptor, cu garnitura de gulii(facut cu putina smintina)si cartofi cu ceapa.La Prinz am facut Hawaii prajiti, cu mamaliga si usturoi.

 

Mai am si astazi doua cotlete, cred ca Le va Servi fii mio, pentru Noi o sa fac o salata de andive si ceva linga, ceva usor.

 

Miine cred ca das ceva cu paste de orez, cred ca salata, sa vad.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...