Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce gatim astazi? Cap. 102


Recommended Posts

210 grame ciocolata minim 70% cacao le topesc la bain marie cu 210 grame unt. dupa ce amestecul e rece mixez inauntru cam 250 grame zahar (nu trebuie pus putin pentru ca e ciocolata amara. o ciocolata cu un continut mai mic de cacao sau ciocolata cu lapte se caramelizeaza la copt si da un gust ciudat), 4 oua, 1 1/4 cani faina (masura americana, cups - aproximativ 200 grame), o lingurita de sare. amestecul se toarna in forma de 20x20cm, unsa si tapetata cu pergament. se coace la 160 grade cam 35 de minute, inauntru ramane lipicioasa, deasupra se formeaza crusta caracteristica.

 

AStA e reteta de Brownie, totusi negresa noastra neoasa  [:)]  e in pic altfel.

 

 

Eu Din pacate....ciocolatoase  [:)]  din astea  nu poci minca...pericol de constipatie. [batcap]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 909
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

De Crăciun am avut un dezastru cu tortul diplomat, mi s-a tăiat. Însă l-am pus într-un bol și l-am mincat așa, ca de gustos a fost gustos. Aseară l-am făcut din nou și nu s-a mai tăiat. L-am făcut la cererea flacaului, căruia ii fac toate mincarurile favorite înainte de a merge la facultate!  [:)]

post-16401-0-55585100-1536487167_thumb.jpeg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Am o rețeta de negresa și așa fierbinte torn deasupra o ciocolata buna topita ( Lindt )

 

 

Face si sora mea una foarte buna si toarna deasupra o crema Caramel cu lapte condensat!!!!

 

Eu fara timp de gatit, fara Plan... Astazi cirnati cu cartofi prajiti...Mai departe nu stiu decit ca Marti ne ducem sa-l sarbatorim , pe cel mai mare din Familie.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...