Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi? Cap. 102


Recommended Posts

  • Răspunsuri 909
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

chef de gatit zero, maine cred ca fac niste cartofi prajiti cu telemea rasa.

Hmmmm...cu o salata de rosii si castraveti linga!!!Mai mult mincare de vara ka mine, dar in pana de idei, merge si iarna.

 

Astazi ciorba de pasare cu taitei d ecasa si leustean, din piept niste chinezarii pentru fii mio ca el are "alergie" la ciorba/supa!!!

 

Ciorba o sa-mi ajunga doua zile, miine nu stiu exact ce fac linga, dar duminica cred ca am sa fac niste rulade de vita cu garnitura de varza rosie si galuste de cartofi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt gripată de joi, nu pot ieși nicăieri, așa ca in premiera am făcut online shoppingul de mincare pentru o saptamina. Amcomandat vineri și simbata la prinz mi-au adus toate produsele. Foarte mulțumită sint, căci n-as fi fost in stare sa hălăduiesc prin supermarket timp de o ora sa cumpăr toate astea.  Am uitat sa coma d piine, așa ca am făcut una după o rețea usoara, fără drojdie, ca nu avut in casa , am folosit praf de copt. Rețeta se cheamă quik bread si a ieșit gustoasa. E prima data cind fac piine, noi nu prea mincam.

post-16401-0-55703800-1544369391_thumb.jpeg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi cu ajutorul bărbatului am făcut o salata thailandeza. Daca ma simt in stare vreau sa fac o supa și un pilaf cu legume și pulpițe la cuptor pentru zilele următoare. 

Sanatate!!

 

Cum e salata thailandeza?

 

Eu am schimbat planul, astazi friptura d eporc cu brocoli gratinati si ceva linga poate, nu stiu exact ce.

 

Am luat ficatei si vreau sa fac cu piure sa manince tot familionul, eu as tenta sa fac mamaliga si hrean linga ei.

 

Am o saptamina aglomerata, nu am inca niciun plan, am peste in congelator(salau, macrou) si shrimps, poate fac peste intr-o zi, ma gindesc si la o salata orientala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Linistea de dinaintea furtunii? [:-)))] [:-)))]

 

Nici nu mai stiu ce am mincat in saptamina asta agitata!!1

 

Marti am avut ficatei d epasare cu piure de cartofi(dar nu mi-au placut, nici ficateii nici piureul [fri]), miercuri am facut paste de orez cu carne tocata si legume, am maia vut si pentru ieri cind am mai completat cu niste pizza.

 

Astazi salata orientala, barbatu' si copilu' cu ceva cremwursti, eu maninc fara ca nu ma aitrage combinatia.

 

Miine ma duc la magazinul rusesc, sa-mi iau carne pentru cirnati si racitura(de curcan), in general gasesc si crap proaspat asa ca daca am noroc, miine vom avea crap prajit cu mamaliga si usturoi.

 

Duminica va trebui s afac cirnatii ca saptamina ce vine e extrem de aglomerata si nu am timp.

 

Si IAR trebuie sa vad ce minacam in we(am doar simbata meniu daca gasesc peste, insa chiar daca nu gasesc , tot peste va fi ca trebuie sa-mi eliberez congelatorul pentru cirnati) si poate un plan pentru saptamina ce vine...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...