Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi? Cap. 102


Recommended Posts

  • Răspunsuri 909
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu/noi am fost cuminti de Craciun, in sensul ca am mincat ponderat, clar ca a fost mai mult decit d eobicei(sora mea a facut trei feluri de prajituri, ceea ce in meniul ovisnuit nu exista), insa fara excese.

 

Astazi am sa fac ceva usor, niste schrimps cu usturoi si spaghetti.

 

Ma simt cam obosita, ca as fi vrut sa-mi termin cumparaturile pentru Revelion(revelionul il facem la noi), am procurat deja cam 90% din ingredientele necesare, insa nu ma simt in stare sa ma duc in inghesuiala din magazine(e plecat sotul dupa piine de vreo 2 ore [:-)))] [:-)))] si cica e coada peste tot)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letiția ,

 

pâinea fără frământare iese garantat . Singurul negativ in ecuație e timpul de așteptare : cel puțin 12 ore. Eu am trișat și nu mi- a ieșit .

 

in schimb cu faine 550 sau extra strong de la voi ( are gluten mai mult ) sau Manitoba ( 650) iese iarăși fata probleme 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi am fost cuminti si am stat acasa :-)

Sambata am facut sarmalele, supa pe pui, beouful, baigliul, diplomatul, salata de vinete. Duminica am comandat pizza (pe 24 nu lucrau :-), am cumparat 2 feluri de saleuri cu creme de branza, dupa care am stat si ne am relaxat si am citit.

Ieri si azi sunt la serviciu.

Planul pentru Revelion e simplu (fie`mea a inceput pe 24/12 cu un pic de varicela, asa ca e sechestrata la domiciliu): snitele, chiftele, cateva oua umplute, tiramisu`, pastrav(doar din cauza superstitiilor) si eu as vrea un escalop cu parmezan. Dar vom vedea.

Azi am cumparat sampania pentru copii cu gust de capsuni :-)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu fac tiramisu de revelion!

 

Am sa fac un platou cu brinza si struguri, o sa avem somon, fac si eu oua umplute, ciuperci cu maioneza, doua feluri de "rulouri"-"melcisori"(nu stiu exact cum sa le numesc)-foietaj cu diverse brinzeturi si salamuri si vreau s afac o piine crestata in cuburi cu unt aromat, brinza si mai vad eu ce pun acolo.Niste piept de pui invelit in bacon e iar in plan.

 

Cind imi ajung musafirii, o sa stam la masa cu tochitura, cirnati, cu mamaliga si mult hrean.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letiția ,

 

pâinea fără frământare iese garantat . Singurul negativ in ecuație e timpul de așteptare : cel puțin 12 ore. Eu am trișat și nu mi- a ieșit .

 

in schimb cu faine 550 sau extra strong de la voi ( are gluten mai mult ) sau Manitoba ( 650) iese iarăși fata probleme 

 

Așa e Didi, trebuie sa stea la dospit macar 12 ore. Nu am graba, am zis ca o prepar seara și dimineața e buna de pus la cuptor. O fac ca in video de mai jos.

 

https://m.youtube.com/watch?v=aB8aNeDwn2o

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...