Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi? Cap. 102


Recommended Posts

  • Răspunsuri 909
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Astazi fac salau prajit cu cartofi taranesti, miine ciotoiase [:)]  la cuptor, cred ca va face soul un piure linga si salata de sfecla rosie cu hrean, duminica si pentru luni de fapt, voi face gulas de vita cu garnitura de varza rosie si probabil galuste de cartofi, iar pentru marti ules, cartofi rasi cu sunculita si cirnati, facuti la cuptor.

 

Cartoful sa traiasca!!!! [batcap] [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine zici, Andacos, cartoful ne salveaza ca sa zic asa.

Eu fac diseara o supa de pui cu galuste, sa ne incalzim ca e fff frig afara.

 

In weekend nici nu mai stiu ce sa gatesc, varza de sapt. trecuta va ajunge cred la gunoi....nu stiu de ce nu a  iesit gustoasa. Urasc sa arunc mancare.

 

Am gasit branza de burduf la magazinul moldovenesc si bagam cu mamaliga, tare buna e.

 

Mai am niste concopida...sa vad ce mai incropesc cu ea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uff, si eu trebuie sa gatesc. Maine la pranz mai avem o mancare de fasole verde langa care cred ca fac un gratar. Seara, paste pt fete, pt noi apa cu lamaie :)))).

 

Duminica am si eu chef de o varza calita. Merg maine la rusi sa cumpar o varza acra. O sa fac un ciolan si un carnat pe varza aia. Si un piure ca sa aiba fetele 2 garnituri. Ma gandesc sa fac si o supa de praz. sper sa le am si pt lunis si marti.

 

Miercuri sigur mazare cu carne si mai vad.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am luat și eu o brinza de burduf de la romani și am mincat aseară cu cirnati românești și cu mămăliga. A fost un deliciu. 

 

Eu încerc sa înlocuiesc cartoful pe cit pot. Mincam prea mult cartof. Fiu-miu nici nu pune gura pe varza. Sa nu audă, indiferent cum e gătită. 

 

Nu știu ce sa gătesc zilele astea. Mai astept sa scrieți, sa ma inspir. [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In weekend cam asa: supa de pui cu galuste, ciorba de praz, piept de pui la ceaun, gbebe trase la tigaie cu mujdei si mamaliga! Si clatite cu gem de prune, noi, copilu mananca goale, neumplute!

Aseara, pentru azi, ciorba de legume si salata orientala, o sa mai fac azi pilaf cu pui si cam gata pana miercuri, sper!

Am o ditai punga prin frigider, de mosi de cioco, diverse figurine, etc... pe care vreau sa le fac ceva, sa scap de ele de acolo.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...