Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi? Cap. 102


Recommended Posts

Nu va iese prea grasa musacaua cu vinete?Eu am facut o singura data (acum vreo suta de ani) si e drept ca am prajit vinetele, insa nu am putut minca , prea grasa mi s-a parut.

 

N-am mai facut musaca - eu fac cu cartofi, de fapt cu piure de cartofi, de foarte mult timp, poate o strecor cumva in planul pe saptamina ce vine.

 

Plan ce nu-l stiu de fapt, voiam sa va intreb ce gatiti poate ma inspir si eu ca habar nu am ce sa mai fac d emincare.

 

Pentru astazi am schimbat, o sa cumparam kebab , miine voi face salaul pane, dar mai departe nu stiu.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 909
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Vineri seara am facut o ciorba din piept de pui, gen radauteana dar mai light. Mai avem si azi si maine.

Azi chiftele, salata orientala si mult amanata musaca de vinete si dovlecei, e acum la cuptor.

Am gatit in doua reprize, dimineata am fiert si copt si prajit, apoi a trebuit sa iesim, apoi am montat salata si musacaua. Tare ma enerveaza asta cand se intampla, mai mult de o repriza nu suport in bucatarie.

 

La musaca am copt feliile de vinete si dovlecei la cuptor in tava tapetata cu hartie si stropite cu un pic de ulei de masline.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sambata choucroute (varza cu cartofi si afumatura)

 

45.jpg

 

Ieri nimic ca am tot mancat in deplasare.

 

Azi fac o supa de praz, care sper sa ajunga si maine :))).

 

Miercuri ma dezlantui :

salata suba

oua umplute

ciorba de miel

lasagna cu somon si spanac

vitel stroganoff

tarta cu lamaie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am avut chinezarii, sos dulce acrisor cu orez.

 

Aaaaa...so am facut in sfirsit, tarte tartin, care mi- a iesit usor amaruie ca am caramelizat prea mult zaharul.

 

Sper ca odata si odata, sa reusesc si eu sa invat cum e cu caramelizatul asta, imi ies Cam 50% Don incercari. [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...