Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi? Cap. 102


Recommended Posts

 

 

Vrea reteta please!
a pus  antmil reteta autentica...noi suntem amatori , fara blue ribbon pe usa... gatim dupa cum me trece prin cap sau urm sfaturile lui  Chef google.  Deci sotul gatit  nu stiu exact amanuntele dar  a folosit 2 feluri de peste( salmon si cod), shrimp, scallops si calamari. Din cate imi amintesc a prajit ceapa cu ardei, pus un can mic de pasta de rosii, condiments specials la cutie de gumbo [:)] , Oregano fresh.... Cajun,cred ca a pus si broth ceva de peste ca era lichid,  apoi a adaugat pestele  si in ultimele 5-10 min restful de seafood. Se maninca cu orez dar noi am vrut mamaliga . F f bun si William a mincat o portie buna. Ii place seafood!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 909
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Unde am gresit? Am facut de 2x muraturi si nu imi ies bune. Ultima data am urmat reteta jamilei . Le am lasat sa se faca  2 sapt in camara. Nu mai sunt de loc sarate, se simt acide... un gust aiurea. Nu stiu de ce. 

michelle, eu am incercat citiva ani la rind sa pun muraturi , insa nici mie nu mi-au iesit niciodata.Am incercat fara conservanti sau alte adaosuri.

 

Fac adaugirea asta ca sora mii, care le-a pus cu nu stiu ce conservant special pentru muraturi...i-au iesit.

 

Eu am ajuns la concluzia ca de vina sunt ...gogonelele.

 

Ma gindesc ca fiind o marfa care se vinde rar, zac cam mult in camerele lot frigorifice de depozitare si in rafturi, deci nu sunt proaspete,

 

Asa ca am incetat de a mai pune, cumpar de la magazinul rusesc, insa nici acolo nu le nimesresc de fiecare data, desi incerc sa le cumpar de la aceasi firma, nu sunt totdeauna bune(si tot gogonelele sunt de vina, sunt ba usor lovite, prea mici...)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Really ? Noi nu avem gogonele pe aici, si sotul a zis sa punem rosi normale- ca sunt tari beton. O fi de la ele? Voi puneti hrean? Eu am pus. Si am pus capacul la borcan strins bine. Cand l am deschis nu m am gindit ca fermenteaza.... si mi a curs zeama pe rafturi ... am facut o mizerie [batcap]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poate ați pus prea putina sare? Eu o data am pus și mi-au ieșit.

La mine nu a fost de la sare!!!

 

Daca ti-au iesit , cele din gradina ta, pentru mine e clar ca gogonelele ai fost la mine cauza.

 

Mie imi plac si alea usor mai coapte, adica nici rosii sa le maninci crude, dar nici muraturi. [:)]

 

Rusii au si ei rosii murate...dar nu-mi plac ale lor!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ha, ha, ha...am trezit ca a gatit admin si a intrat sa ne povesteasca!!!

 

 

Eu m-am tinut de Plan, pentru astazi mai am din mincarea de cartofi razuiti la cuptor pentru fii mio- care e acasa ca e bolnav, o sa fac si kiste Spaghetti cu Ton.

 

Trebuie sa caut ceva pebtru we si in we sa fac plan pentru saptamina ce vine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...