Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi? Cap. 102


Recommended Posts

  • Răspunsuri 909
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Rox, o reteta la tortilla?

 

da, cea clasica. ceapa calita in ulei ev de masline, apoi jamon taiate cubulete. adaug cartofii taiati bucatele mici. calite la un loc pana se fac cartofii (15 minute, cam atat as zice ca dureaza). in tigaia mea intra cam 6-7 oua (de 26 cm). bat ouale cu sare si piper, rastonr deasupra amestecul de cartofi. in tigaia non-aderenta un fir de ulei, torn amestecul, las la foc mediu. odata ce se rumeneste pe margini si se desprinde fac manevra cu farfurie deasupra/intors/la loc in tigaie si o mai las cam 10 minute sa se coaca. noua ne place rece.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oero am cumparat niste mc nuggets cu cartofi prajiti ca n-am avut timp s agatesc.

 

Pentru astazi niste paste d eorez cu ceva carne tocata si legume multe.Pentru luni am cumparat niste ciotoiase [:D] vreau sa fac o mincarica de ceapa cu mamaliga si castraveti murati.Fii mio sa  se descurce daca o sa faca mofturi, dar sigur gaseste el ceva prin congelator sa inlocuiasca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Supa de legume si linte, ficatei cu ceapa, snitele de pui, piure.

Deseara vreau sa fac o budinca de macaroane scurte cu branza de vaci si stafide si o salata orientala, asta pentru luat la pachet pt 2 zile.

Apoi in cursul saptamanii vreau neaparat spanac, ca m ati innebunit cu urzicile. Cu niste chiftelute de pui probabil.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...