Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce gatim astazi? Cap. 102


Recommended Posts

Eu privind in urma, chiar nu mi-a luat mult. Am copt intr-o seara, cand ma uitam la un film :))) (eu le coc la grilul de la cuptor), si in alta seara am fiert-o. De asta mi-a fost cel mai urat de fapt.

 

eu fierb zacusca in cuptor, la 150 de grade.. nu stau sa se prinda, nu amestec, nu nimic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 909
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si eu fac tot asa usor zacusca si are un gust foarte bun. Ceapa insa nu o calesc ci o tai prin robot marunt si o pun cu vinetele si ardeiii copti si decojiti si cu ciupericile crude la fiert plus bulion  in cuptor pina scad. 

 

Ieri am facut pentru azi mincarica de pipote. Azi fac si o supa iar peste vreo 2 zile ciulama de pui am in plan. Acum gatesc doar pentru noi doi, flacaul e la Universitate! Ma simt in vacanta! [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ieri am facut pentru azi mincarica de pipote. Azi fac si o supa iar peste vreo 2 zile ciulama de pui am in plan. Acum gatesc doar pentru noi doi, flacaul e la Universitate! Ma simt in vacanta! [:)]

 

Deci ati ramas ca doi prumbei???? [pup] Sigur , nu ti-e usor!!!

 

Eu fac astazi spaghetti cu scoici si cam atit cu gatitul, miine plecam, mi-au ajuns niste zvonuri la ureche ca la tata se pregateste niste pastrama si e ceva must prin preajma! [:)]

 

Cu zacusca, eu le coc pe toate la foc(vinetele in special, ca ardeii kapya merg si la cuptor)si o fac pe aragaz, asa ca si mcoca, munca sclavagista sa ai grija s anu se prinda.Si o fac cu rosii, date prin razatoare, am incercat anul trecut cu suc de rosii(tot de pe la voi am auzit)insa mi s-a stricat mai repede plus ca a fost cam acra(imi iese si cu rosii acra uneori. ca asa sunt rosiile) ...Bine, eu am facut citeva borcanele, dar la ultimul tot s-a acrit.

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu nu am facut pentru iarna, mi-au ieist citeva borcanele pe care le-am bagat in frigider...Nu, nu am considerat necesar sa le sterilizez .

 

Oare asta sa fie motivul?

 

Eu imi amintesc ca mama facea asa pentru consumul curent, nu pentru iarna, dar nu-mi amintesc procedeul de sterilizare ca fiind obligatoriu.La cele pentru iarna, da...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ant, super meniu! Cand vin in State, ma autoinvit la tine la masa! [:)]

Letitia, acum nu trebuie sa mai faci feluri diferite de mancare! Doar in weekend eventual!

Eu am facut zilele astea telina cu maioneza, salata de vinete, ciorba de legume, pilaf.

Vineri bag gogosari, conopida si morcovi la murat, poate bag si cativa gogosari umpluti cu varza rosie!

Sambata fac pastrav prajit cu mujdei si mamaliga si un ghiveci cu de toate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...