Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Grupul in miscare- Cap. 4


Recommended Posts

Eu nu m-am odihnit bine vineri spre simbata, ca apare simbata m-am trezit foarte tirziu, lucru care mi-a dat toata ziua peste cap.

 

Ieri am avut toata ziua o durerea de cap  siciitoare, Plus ca am fost si si tinuta la telefon Cam mult, nici duminica nu am facut nimic.

 

Saptamina asta sunt (iar) ocupata, astazi sa vedem poate totusi Se simte sotul in stare(cortizonul , antibioticele si perfuzia ist spun cuvintul) sa vina sa ma ia sa venim pe jos acasa.

 

Miine sunt libera, asa ca dimineata vreau sa ma Duc sa bag o gura de nordic.

 

O saptamina miscatoare sa avem!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 736
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

Voiam sa ma Laus ca am reusit cumva sa dau jos cele 2 kg planificate, ia sa vad daca reusesc sa mai dau alte 2 kg pina la craciun.

 

 

 

Super  [aerob]  [aerob]

 

Ieri am fost cu bicicleta, dar echipată : manusi, fular, etc, erau 10 grade. La 5.30 e deja întuneric , grr......

 

Maine as vrea jogging sau mers alert.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut niste exercitii cu gantere si am facut febra :)) bine ca nu mai yraim vremurile sa car de la piata cu umarul ca ramaneam nemancata la ce forta am :))

azi m-am cantarit imbracata si aveam 65 de kg, nu pe cantarul meu obisnuit, dar cred ca arata destul debine. Vreau sa va spun ca, desi ar fi vreo 6-7 kg in plus, sunt foarte multumita de cum arat, cu exceptia micii burtici care se trage si de la lipsa totala a abdomenelor din programul de sport..

 Pir si simplu mi se par o pedeapsa.... in schimb ma simt rotunjoara pe unde trebuie, si de cand mi-a mai crescut masa musculara s-a mai dus celulita, deci fustele scurte sunt abordabile.

Nu credeam ca un program asa minimalist de sala 2-3 ori pe saptamana sa se vada totusi la forma corpului, ma gandeam ca doar imi pastrez greutatea obisnuita si atat....

Asa ca ma simt motivata sa mai continui cu acest program !!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Asa ca ma simt motivata sa mai continui cu acest program !!

 

 

Anda, super  [flo2]

 

Sunt multumită că am trecut cat de cat de perioada racelilor dese si microbilor de la gradinita. 

 

Azi abdomene  [:D] , mie imi plac, le variez ca sa nu ma plictisesc, pilates, bricege, crunchi,

dar trebuie lucrat si la meniu, ca sa fie rezultate.

 

Si cu perseverenta iti dau dreptate, cum faci pauza se vede.  [:)] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua tuturor si bravo perseverentelor :-))

 

Eu nu ma laud cu miscare; de cateva sapt, imposibil sa gasesc timp pt alergat la pranz :-(( Noroc cu catelul, macar ma plimb cu ea in fiecare dimineata (5.30) si seara; din pacate doar 10-15 min/ iesire...

Insa ieri dimineata mi-am zis ca macar in weekend, sa ne plimbam in ritm alert 45min -1 ora; iar in timpul sapt, o data la 2 zile, plimbare alerta seara. Azi dimineata a fost prima iesire lunga. 45min si 4,5km. Sper ca sapt asta sa reusesc sa gasesc timp pt plimbarile lungi.

 

Altfel, tot intre zugravit, ocupat de copil, serviciu, casa. La sfarsitul lunii termin in sfarsit perioada de proba la noul serviciu. Nu sunt stresata (nu foarte tare :-)) dar cu siguranta mi se va lua o “piatra de pe inima”; 6 luni de proba sunt totusi lungi...

Cu greutatea ma mentin inca desi miscare sportiva ioc. Si tot imi promit un abonament la sala insa nu reusesc sa ajung... Teoretic pana la sf anului terminam toate lucrarile la casa, macar ieri am terminat de zugravit etajul; urmeaza parchetul si usile si gata, mutam copiii in camerele lor. Si cand ma gandesc ca initial ne-am propus cateva lucrari si pana la urma... am refacut/ modernizat la max. :-))

 

Duminica placuta si o sapt plina de miscare, va doresc. Pe curand

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...