Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Grupul in miscare- Cap. 4


Recommended Posts

  • Răspunsuri 736
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fetelor si La Multi Ani pe 2019!! Eu am fost lenesa la scris, desi am mai citit din cand in cand, dar mai mult reusesc la la birou sa citesc si mi-e greu sa raspund.

In primul rand, sanatate tuturor si sa speram sa ne refacem cat mai repede. Eu din noiembrie o tin tot intr-o raceala, sau ma rog, intr-un sir de raceli care nu se mai termina. Am fost si lenesa la miscare, adica nu am facut exercitii la sala sau ceva, doar am mers. Nu am pedometru, vad doar ce-mi arata telefonul (deci miscarea pe care o fac fara telefon la mine nu se vede) dar fac zilnic 5-6 km pe zi, cu catelusa mai ales. A fost si ea bolnava, in ziua de Revelion eram cu ea la urgenta, ne-a tras o sperietura de zile mari, dar se pare ca se intremeaza incet-incet. Chiar radeam cu sotul, ca biata de ea a slabit cam 3 kg in trei zile de boala, si sotul m-a sfatuit sa iau si eu virusul acela, poate asta e secretul siluetei de invidiat  [:)]

In rest, la noi e frig, nu chiar -20, dar nu e foarte placut de stat afara. Mergem cat putem pe jos, in weekend mai facem plimbari la parc, dar in rest cam hibernez. Am reusit cu succes sa pun la loc 2 kg pe care le dadusem jos in octombrie-noiembrie (din cauza cozonacilor si prajiturilor,  [batcap] ) dar sper ca acum dupa sarbatori s-o las mai moale cu rontzaitul intre mese. 

Andacos, multa sanatate si tie si sotului si La Multi Ani anticipat!! Imi esti tare simpatica, poate si din cauza ca suntem aproape ca varsta si am inteles ca esti de loc din Galati? Eu acolo am copilarit - imi cer scuze daca m-am bagat in seama aiurea  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihamik, multumesc pentru urari, mai e putin pina la marea aniversare, primesc cu drag urarile! [pup]

 

Da, sunt galateanca si nu, nu te-ai bagat in seama aiurea!!! Te asteptam aici la discutii cu si despre miscare.

 

Mirela, deci v-ati relocat si ai luat contact cu vremea vest europeana!!!iti doresc sa te adaptezi cu bine, fara racelo si alte comploctii.

 

La mine ploua cu spume, asa ca nicio sansa de iesit undeva.Sper ca macar miine sa se mai domoleasca...

 

Noi am inceput anul bine, a fost sotul la control si boala e iar in remisie,Sper sa ramina asa .... [afro]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

 

Am uitat sa scriu de aparatele de gimnastica instalate in parcuri, cand vremea permite. Poti face eliptica, abdomene, rame.

 

Ieri n-am facut miscare, dar mi-am luat o geaca faina de sport. 

 

Miha  [flo2] 

 

Andacos, super vesti.

 

Caro, sper ca te simti mai bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi ploua intr-o veselie, e ceata, o vreme mizerabila...

 

Ar trebui si eu s afac ceva exercitii pentru musculatura spatelui si a burtii, ca am impresia ca e slabita tare si imi apasa organele interne(intestinul gros).

 

Sper sa se mai stabilizeze vremea saptamina ce vine(desi prognoza spune aötceva)ca sunt putin mai libera si sper sa ma pot misca un pic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

pentru anul asta mi-am impus deviza: nici o vreme nu ma opreste de la alergare. Mi-am luat o geaca de alergare - de aia subtire, ca sa mi-o pun cand ploua.

 

Deocamdata am decis ca duminica e zi de pauza la alergat dar imi fac pasii - cel putin 13 mii pe zi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru vestile grozave, Andacos!

Judoka, e tare frumos acolo unde locuiesti, iti urez cat mai multe plimbari pe anul acesta!

Redactor, buna decizie sa alergi indiferent de vreme, dar cum te descurci cand e gheatza/zapada? Eu tot zic ca alerg, dar cand ies dimineata imi dau lacrimile de frig, numai de alergat nu mai am chef. Ieri am iesit in parc cam 45 de minute, la plecare a fost OK, ca aveam soarele din fatza si vantul din spate, dar la intoarcere am zis ca-mi dau sufletul, imi inghetasera si dintii si ochii, abia asteptam sa ajung acasa. Asa ca am facut repede 3 cozonaci, sa ne tina de cald si sa ne ajute sa trecem peste temperaturile neprielnice  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha, gaseste ceva la interior, nu prea ai cum sa te pui cu iarna canadiana.

 

Si ai dreptate, zona si clima sunt f bune, mai sunt uneori zile cu rapaiala de nu poti iesi din casa, dar, in general, e o.k.

 

Ieri am tras de mine si, pe langa plimbare, am bagat si o ora de gimnastica. Azi am putina febra musculara. Daca as lega si cu dieta, ar fi ideal.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...