Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Grupul in miscare- Cap. 4


Recommended Posts

Nu am facut niciodata vaccin antigripal...

 

Tot ce pot sa-ti spun e cam afost foarte bolnava ca si copil pina mi.au scos amigdalele(febra puternica, dureri in git, amigdale inflamate, tratamente nenumarate cu polidin...si acum imi amintesc injectiile alea), insa dupa ce mi-au scos amigdalele , pe la 7 ani...s-a rezolvat si problema .

 

Fii mio a fost cu polipii, prima operatie la 5 ani, a doua pe la 12 ani...dupa n-am mai avut niciun fel de probleme.El insa are macar o raceala puternica pe iarna, cu dureri in git si tot tacimul...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 736
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ieri am reusit sa fac 25 de genoflexiuni, 50 de abdomene si 15 flotari. Dupa care am mancat vreo 4 felii de cozonac  [batcap]

Sper ca zilele acestea sa fiu mai harnica la sport si nu atat de harnica la mancare. Am o intrebare, voi folositi app-uri de fitness sa vedeti cat mancati/cate calorii consumati? Nu stiu daca n-ar fi prea multa munca si mai ales daca ar merita efortul, doar ca sa vad ca mananc prea mult si prea multe dulciuri...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu folosesc app, daca nu consum caloriile se vede in cateva zile, imi dau seama imediat si umblu la dieta, dar oricum stiu si singura cand exagerez cu dulciurile :D.

Nu mi se par complet concludente pentru ca sunt setate pentru valori medii. De exemplu o ora cardio iti spune ca inseamna x calorii consumate, dar nu e chiar asa, depinde cat de intens ai facut exercitiile, de viteza executarii, de cata miscare este organismul obisnuit zilnic..etc, adica variabile care adunate inseamna diferente si erori.

Asa ca ce sa ma mai complic cu app uri cand imi ajunge putina atentie si realism, zic si eu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu folosesc niciun app, de pe telefon folosesc doar app-ul Sansung Health care imi masoara pasii...

 

Noi am venit astazi pe jos prin padure, insa a batut foarte tare vintul, eu inca nu am trecut la geaca d eiarna si parca am simitit rece in spate...

 

Foarte multi copaci cazuti, lucrau si padurarii intradevar dar e clar ca urganul de ieri si astazi a lasat urme.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Andaghe - exact la fel ma gandeam si eu, variabilele acelea nu au cum sa-ti dea un rezultat corect. E bine ca poti umbla la dieta cand ai nevoie, eu sunt tare pofticioasa... si sunt mica de statura, 1 kg se vede imediat!

Andacos, am si eu pe telefon app-ul Health, dar nu stiu cat de corect masoara. Sa-ti dau un exemplu: in vacanta am mers cu sotul intr-o zi cam 8 ore, ne-am plimbat, am vizitat, etc. La hotel am zis sa vad cat am facut, eu aveam 14 km, el numai 11. De unde diferenta? Si ne-am uitat la km, nu la pasi, ca ar fi OK eu sa am pasi mai multi, fiindca el face pasii mai mari. Hmmm...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Andacos, am si eu pe telefon app-ul Health, dar nu stiu cat de corect masoara. Sa-ti dau un exemplu: in vacanta am mers cu sotul intr-o zi cam 8 ore, ne-am plimbat, am vizitat, etc. La hotel am zis sa vad cat am facut, eu aveam 14 km, el numai 11. De unde diferenta? Si ne-am uitat la km, nu la pasi, ca ar fi OK eu sa am pasi mai multi, fiindca el face pasii mai mari. Hmmm...

Ei...nici eu nu pun 100% baza , si mie imi arata pe acelasi traseu distante diferite, sau asa cum spui si tu , la mine e un rezulatat , la sot altceva.

 

E asa orientativ mai mult, insa face bine la moral! [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, Andacos, chiar face bine la moral!  [:)] Eu incerc sa merg mai mult, dar reusesc doar 1,5- 2 ore pe zi: dimineata spre birou, la pranz cu fetele la pauza si seara cu catelul, dar estimez ca se aduna cam 5-6 km "reali". Uneori sunt lenesa seara, cand e foarte frig, si nu ies la plimbare, dar incerc din rasputeri, fiindca altfel as sta in casa 4-5 luni pe an, cat tine frigul, si m-as deprima de tot.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu incerc sa merg mai mult, dar reusesc doar 1,5- 2 ore pe zi: dimineata spre birou, la pranz cu fetele la pauza si seara cu catelul,

 

Mie mi se pare f o.k.

Nu folosesc nici un app, stiu in mare ce mananc si ce trebuie evitat. Azi, de ex, in afara de un croissant, n-am mancat nici un dulce sau carbohidrat. 2 mese, nimic dupa 6-7 seara.

 

Exercitii, cate putin in fiecare zi, ca sa nu ma descurajez, am facut azi genoflexiuni si ceva pt picioare.

As fi vrut si ceva plimbare, dar a fost o furtuna de zapada.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...