Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Grupul in miscare- Cap. 4


Recommended Posts

  • Răspunsuri 736
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Yoga e f buna pt relaxare si flexibilitate. Cand am facut, mă deranja oarecum accentul pus pe respiratie, mai mult la asta eram atentă. Incearca niste pozitii pe youtube si vezi dacă iti place. Mult mai bine lucrează muschii exercitiile de pilates.

 

Ieri mi-a fost foame toată ziua [batcap]  chiar si dupa mese, e drept ca nici nu am mancat prea mult proteina.

 

Vremea a fost de stat in casa frig, vant si ploaie, nici o miscare pe afara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ouf Judoka, asa si eu ieri; am mancat bine la pranz si toata dupa-amiaza numai la mancare mi-a stat gandul asa ca am tot rontait la alune, migdale, nuci, stafide. “Fructe uscate natur” dar nah, tot la rontaiala intra. Si ca sa termin bine ziua, aseara am gatit un bon sos de ciuperci cu smantana + un soi de cartofi prajiti si un vin bun...

Asa ca nu ma mira ca astazi la pranz, dupa lupte seculare ajungand la sala, dupa nici 10min am crezut ca mor pe bicicleta aia eliptica. Si timp de 30min imi tot ziceam ca ar fi cazul sa nu mai flagelez  si deci sa ma opresc :-)) DAR, am rezistat si mi-am dus planul la sfarsit: 45min de lucru. Am facut si 3 serii de 15 abdomene + ghenaj 1min si 5secunde la sfarsit si acum sunt tare multumita de mine :-))

 

altfel continui plimbarile cu catelul, dimineata la 5.30 si la sf zilei; din pacate, din lipsa timpului, nu sunt prea lungi dar ma consolez cu « tot e ceva decat nimic »

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

 

Ma scuzati ca ma bag neinvitata in discutie...tot v-am citit ca sa fur idei de la voi.

La mine cel mai mare dusman e lipsa timpului. De mers la sala nu poate fi vorba, am 2 copii pe care nu am cu cine sa ii las. 

Miscarea pe care mi-o permit e mersul pe jos la munca si inapoi, 3 kmx2, exercitii acasa impreuna cu fetele și daca iesim in parc reusesc sa fac cateva serii de alergare.

cand sta mama cu fetete reusesc sa fac vinerea o alergare serioasa, 4,5 - 5 km, dar asta se intampla rar.

 

eu am o bratara de activitati care masoara foarte corect pasii/km. nu se compara cu ce masoara telefonul. am avut o bratara mult mai inteligenta, cred ca cea mai cunoscuta firma, dar dupa ce s-a rupt cureaua de doua ori am renuntat la ea. asta pe care o am acum e no name...dar isi face treaba. imi monitorizeaza pulsul, somnul, miscarea in general si pot sa setez antrenamentele: alergare in aer liber sau pe banda, ciclism, mers pe jos, sala. in plus are alerte de hidratare si imi zice cate calorii am consumat. pot seta sa ma anunte si cand primisc apeluri, mesaje, mailuri etc...eu am setat doar apelurile si mesajele standard, fara fb si w-up ca sa nu vibreze continuu.

 

despre yoga: am facut o perioada si cred ca ajuta foarte mult dar nu daca vrei sa slabesti sau sa remodelezi parti ale corpului. te ajuta mai mult psihic si cu tehnicile de repsipatie. anumite pozitii sunt greu de realizat si de mentinut si dupa ce m-am pricopsit cu o discopatie lombara am renuntat. acum din yoga fac aproape zilnic o serie de exercitii speciale pentru spate. 

 

zi buna tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...