Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Grupul in miscare- Cap. 4


Recommended Posts

Si la noi e ger , care o sa tina cateva zile bune. 

 

Saptamana trecuta am bifat de doua ori gimnastica, cate o ora jumate : squats, abdomene, streching, ceva de genul asta

 

https://www.blogilates.com/30-day-thigh-slimming-challenge-6/

 

Maine mergem la patinaj. 

 

Mananc numai pana la ora 18.oo, redus cantitativ, dupa care doua ceaiuri semi-diuretice  [:D]  Pasi mici, dar poate cu timpul se vad rezultate.

 

Lea, spor la cantarit[:I] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 736
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata fetelor, 

 

La noi ninge ... si nu am mai alergat de cateva zile. Mi se pare prea ger la -3 sa alerg asa ca doar ma plimb. 

Te-ai dezobisnuit tu de asemenea temperaturi... [:D]

 

Eu sunt atinsa de raceala, de vineri d efapt insa tot m-am miscat pentru ca eu chiar cred ca miscarea in aer liber e tratamentul ideal pentru raceala.(nu faceti ca mine daca nu credeti in asta [ph34r] ).

 

Am usoara durere d ecap, sezatia d ecap infundat, insa cel mai rau e ca ma simt ametita...sper sa rezist astazi la job.

 

Miine sunt acasa , insa cred ca stau linistita in casa, senzatia asta de ameteala(nu e permanenta) a aparut ieri dupa masa.

 

Ieri am venit pe jos acasa, prin ger , n-am depus efort ca nu eram in cea mai buna stare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Am "chiulit" de pe forum o saptamana, am fost bolnava rau de tot, zece zile pe antibiotice pentru pneumonie, cred ca de-asta eram atat de ostenita tot timpul. Acum ma simt mai bine, dar o saptamana nici n-am iesit din casa, aerul rece ma facea sa tusesc si-mi ardeau plamanii. Nici acum nu prea reusesc sa ies, dimineata erau -28 de grade si se simteau ca -40, nici catelusa nu a vrut afara mai mult de zece minute. Dar tot e boala asta buna la ceva, am dat jos 2 kg fiindca n-am prea reusit sa mananc nimic, dormeam cate 18-20 de ore pe zi.

vad ca ati fost foarte harnice la miscare, felicitari ca v-ati mobilizat! Eu abia imi revin incet-incet, dar sper sa reusesc mai multa activitate acum ca ma simt mai bine

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In Toronto sunt, e tare frig de cateva zile. Azi a fost mai bine, doar -18 si cu vantul -26. Vantul e cel mai rau, iti taie respiratia, iti intra prin haine, am plecat la birou cu doua perechi de dresuri, colanti si fusta lunga si simteam ca nu am nimic pe mine. Sper sa nu tina prea mult, ca e tare greu de suportat frigul asta extrem

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andacos, redactor, sunteti puternice, nu gluma, eu tremur ca varga pe ger, mi se fac unghiile albastre si ma inteapa buricele degetelor. Nu e vorba, ca ador saniusul sau patinatul, dar apoi trebuie sa intru imediat la caldura ca ma transform in statuie.

 

Azi am ajuns la sala si am avut un chef sa fac exercitii pentru partea de sus,mai ales ca aveam un semijunghi in ceafa, de la adormit rezemata (am pazit.copila ca i-a fost cam raut, acum ea e bine, eu ma tarai ca o baba). Mi-a trecut junghiul , dar acum ma doare incheietura mainii :)) Minunata varsta a maturitatii!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

salut fetele, 

 

Azi e ziua mea si anul asta am si zapada, ceea ce nu am mai avut de mult de ziua mea. Dimineata am facut o tura de 5 km prin ger si zapada, A fost fain.

 

Ca intotdeauna vreau sa treaca mai repede ziua  - nu imi place sa fiu in centrul atentiei, sunt mai degraba o pisica care sta ascunsa.

Ma uit pe geam si am in fatza casei un derdelus si sunt cativa copilasi care se dau cu sania. Parca m-as astepta sa il vad urcand delutul, cu obrajii rosii de ger si pe baietelul meu ... 

Insa - nah... Andrei e intr-un camin studentesc si are atat de multe alte prioritati... 

Ce rau imi pare ca nu se mai bucura de zapada ca in anii copilariei.

Ne vedem acusi la masa...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...