Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Grupul in miscare- Cap. 4


Recommended Posts

  • Răspunsuri 736
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Andaghe, felicitari pentru sala si pentru consecventa. Eu ca Andacos, n-am reusit sa ma mobilizez. A fost mai cald, asa ca am iesit la plimbare vreo 6km (in doua reprize), dar in rest n-am facut mai nimic, doar treburi si alergatura prin magazine. E si asta o forma de miscare, nu?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va re salut si eu. 

Am luat o pauza de la sport din...vara sau primavara :))) de lene, nu de altceva. Apoi a fost operat sotul, ca era meniscul luxat in articulatie asa ca abia acum ne-am reapucat de sport.

 

De sapt trecuta am inceput sa mananc sanatos,am avut duminica cheat day dar am rezistat prajiturilor si am mancat doar 2 felii si jumatate de paine toast din grau integral cu niste philadelphia de ciocolata respectiv cu miere.

 

La sala fac din nou exercitiile de kickbox (dupa 3 runde de 3 minute cu un minut pauza intre ele, simteam cum imi curge transpiratia pana pe fund :)))))   ) si greutati. 

 

Apropo, am vazut ca 1 minut de sarit coarda la o viteza de 100 de sarituri pe minut, arde 15 calorii. 

 

 

Si am facut ieri niste chiftelute de broccoli cu cascaval light, dementiale!!! 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt hotarata sa reduc consumul de zahar! Nu de slabit ci de sanatate! Asa cum am reusit cu sarea, sper ca pot si cu zaharul.

In rest, programul obisnuit de sala, in perioadele cand ma duc dea se vad oarecum muschii , cum fac pauza, cum adorm la loc... 

Dar ma simt energica, ma uit pe strada si constat ca merg foarte repede pe langa alti oameni, dar nu ma grabesc, asta e ritmul meu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anda si eu merg repede in general, obosesc si ma enerveaza sa merg incet, mersul ala de ...cascat gura  [:D]  ma scoate din sarite.

 

Xio draga, bine ai revenit, ia zi te- ai ingrasat daca nu ai facut sport atita timp?

 

Eu am venit pe jos ieri, azi am pedalat destul de mult, adica das numarul de Pasi zilnic. Oricum ieri am vazut clar ca atita timp cit nu am legatura la net pe telefon, nu nerge nici app-ul ce masoara numarul de pasi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andacos, da, clar nu mai sunt fit ca atunci cand faceam.

Dar la mine nu faptul ca nu fac sport e problema majora, ci ca atunci cand nu fac sport, tot spun ca ma apuc in x saptamani, si pana atunci pot sa imi fac de cap. Mananc doar pizza, prajituri, ciolocalata, dulciuri, clatite cu zahar, gem , nutella samd. 

 

Azi m-am tarat efectiv la sala, ca ma paste o raceala cu care lupt de duminica. A inceput sa ma "zgarie" in gat duminuca dimineata, seara aveam niste dureri musculare ca am crezut ca ma.loveste gripa.

Dar am luat repede 1200 mg Vit C, am baut ceai, am luat Ibu, ca nu aveam Paracetamol, si m-am dat cu un sspray dezinfectant in gat.

Ieri am mers la spital pt un Paracegamol sj mi-a zis asistenta ca ea tot timpul ia Talvosilen (paracetamol cu 30 mg codeina). Am intrebat daca nu e tare, ca eu nu prea suport opiatele.

Ieri seara am luat o tbl, a fost ok, azi a doua, si dupa aia mi s-a facut un rau de nu stiam unde sunt si ce sa fac. Am dormit de dimineata pana la 14 jumate.

 

M-am dus ametita de numa la sala, am facut exercitii pt biceps dar cu greutate muca, ca la cea mare era sa vomit :)))) tot am facut 4 aparate :)))

acum stau cu o nara infundata pana in creier si cred ca va castiga raceala ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...