Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Grupul in miscare- Cap. 4


Recommended Posts

  • Răspunsuri 736
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ei, cu sarguinta te poti obisnui cu ele.... zic eu carenu fac abdomene nici sa ma alergi ...:))

Am inteles ca exercitii pilates sunt bune pt abdimen si sunt mai soft. Nu stiu totusi sigur...

Dar tu stai dreapta? Mi-a zis o data o kineto ca femeile fac burta in principal de ka stat cu spatele indoit, si ca neaparat trebuie intarit spatele daca vrei sa scapi si de burtica...

Eu stau foarte aiurea, aproape paranteza....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar tu stai dreapta? Mi-a zis o data o kineto ca femeile fac burta in principal de ka stat cu spatele indoit, si ca neaparat trebuie intarit spatele daca vrei sa scapi si de burtica...

Eu stau foarte aiurea, aproape paranteza....

Si eu stau aiurea, am pieptul foarte mare si asta isi pune amprenta pe schelet, trage in jos!!!!

 

Oricum, miine ma resimt cu siguranta, am facut de doua ori programul, imi este foarte greu, dar oi reusi eu pina la urma sa-l fac corect.

 

(eu burta aia o asociez si cu intrarea la menopauza, chiar ma uitam odata, doamne de virsta mea, care se vedeau ca nu fac sport, toate sunt "umflate"la burta in zona aia...e o concluzie personala, nu neaparat stiitifica)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anda, exercitiile astea seamana cu pilates, cel cu picioarele la 90 gr si abd mi se pare mai greu, in rest e exercitiu si disciplina.

 

Eu sunt fun „ Ernährungs docs “ si era acolo un caz, o femeie , trecuta de 60 de ani, zero sport, nu era grasa, dar avea circumferinta taliei f mare si ficatul gras, analize proaste.

Au incercat interval fasting, cu reducerea drastica a cartofilor, painii, pastelor + gimnastica usoara. In patru luni a slabit 10 kile si reducera grasimii viscerale.

 

Dana, daca vrei link-ul pot sa-l pun.   [:)] Grasimea asta abdominala e mai periculoasa dacat grasimea repartizata peste tot.

 

o saptamana miscatoare  [aerob]  [aerob]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Judoka, pune link-ul , poate reusesc sa ma uit si eu saptamina asta..

 

 

Stiu si eu cit de daunatoare e grasimea aia, la naiba ca tocmai aia e greu de redus.

 

Eu simt ceva lateral prin abdomen  [:D]  am sa fac si astazi doua reprize, Plus ca o sa ies cu sotul la o plimbare.

 

O saptamina miscatoare sa avem!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut si astazi programul ala in doua reprize, sunt curioasa cind voi putea sa-l fac corect, ca in video!!! [:D]

 

Simt ca doua greutati undeva sub stomac, stinga -dreapta!!!

 

Si a facut si plimbarea cu sotul.

 

Miine ma duc la radiografie, sa vedem ...ce fac coastele mele!!!! [:-)))] [:-)))]

 

Sper sa nu stau prea mult si sa ma pot si misca putin!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi e tot frig, am avut si ploaie inghetata, e tare greu de iesit, pe strazi e sare, in parcuri e o intindere imensa de gheata. E frumos, n-am ce comenta, dar e imposibil de mers. Am facut cate 35-50 de genoflexiuni si abdomene pe zi, dar nimic mai mult, am fost lenesa. Dar totusi ceva am facut bine, cred eu, ca am dat jos 1 kg, poate din cauza ca a fost atat de frig si corpul a folosit grasimea sa se incalzeasca  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...