Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Grupul in miscare- Cap. 4


Recommended Posts

Eu am fost la doctor sa-mi faca radiografie, numai bine ca era aparatul stricat(nu am inteles de ce nu m-au sunat sa-mi spuna), personal nu mi-a parut rau deloc ca sincer nu aveam nevoie de rdiografia asta.

 

M-a consultat, ascultat , e totul ok, plaminii ,nu are nimic de obiectat, si el spune ca e muschi, o distorsiune musculara, totusi o sa primesc "o masinarie" [:)] un aparat care va stabili daca e ceva pe acolo inflamat(tpt ce-o üosbol sa fie si vreun cartilagiu inflamat).Chiar habar nu am avut ca exista asa ceva.

 

Ma rog, cum banuiam, e totul bine!!!! [pk]

 

Am fost cu sotul la o plimbare, acum sa-mi fac exercitiile(am usoara febra musculara la burta mi-a fost cam greu sa ma ridic de pe patul ala de consult [:-)))] [:-)))] ) si apoi program de voie ca doar sunt in concediu citeva zile!!!

post-33577-0-55614800-1549976043_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 736
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Azi am garda. Singurul luctu bun e ca incep la ora 9 si ca a doua zi am liber. M-am enervat ca acum trebuie sa internez si pacientii care tin de interne. Mi se pare cea mai mare tampenie, ceva facut doar pt bani care pune in pericol pacientii. 

 

 

Am fost ieri la sala, am ajuns la 17 jumate, ca a fost mult de lucru la spital. Daca nu ar fi sala la 2 minute de spital probabil nu as fi mers :))) sotul era deja gata asa ca am facut bicepsul in toata linistea, adica cu greutati mari si pauze mai mari intre seturi, iar la sfarsit am facut abdomene ca la kick box, variate. 

 

Am ajuns pe la 19 jumate acasa, am baut proteinele, am mancat o salata cu mozzarella (care apropo, are 20 g de proteine pe 100 g!!!)  Si la ora 21 fara 20 m-am pus sa doooooorm

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andacos, cel mai probabil ai o nevralgie intercostala. Daca te doar in zona sternului se poate sa fie acea inflamatie de care spune dr, se numeste sindrom Tietze sau poate sa fie pur si simplu dureri din cauza muschilor, de la o miscare gresita. Nu e nimic grav, oricum nu se vede la radiografie. 

 

Iei niste Ibu, ca e si antiinflamator, si gata. 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andacos, cel mai probabil ai o nevralgie intercostala. Daca te doar in zona sternului se poate sa fie acea inflamatie de care spune dr, se numeste sindrom Tietze sau poate sa fie pur si simplu dureri din cauza muschilor, de la o miscare gresita. Nu e nimic grav, oricum nu se vede la radiografie. 

 

Iei niste Ibu, ca e si antiinflamator, si gata. 

Habar n-am ce e, clar nu e grav, acum sa vedem ce va fi cu aparatul ala si ce va arata el.

 

Eu am fost la o runda de nordic, imi simt destul de bine muschii burtii [:)]

post-33577-0-31923600-1550059333_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...