Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Grupul in miscare- Cap. 4


Recommended Posts

Am reusit alataieri sa merg la piscina, si am inotat o ora.m am luat la intrecere cu William si ce sa zic ma is la toate stylurile de inot. Poate am fost prea obosita de m a intercut la breaststroke. 

Ieri inca mai aveam febra musculara decla gradinarit, abia Urc scarile prin casa... dar am muncit de acasa vreo 5 ore si am stat pe scaun. Deci miscare prea putina.... mi e ciuda ca nici la plimbare nu am fost. Poate imi fac timp deseara. 

De dimineata fac niste flotati si planks. Cam atit de pe frontul de vest. Sa aveti o zi buna cu miscare. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 736
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Sa vad cum evolueaza vremea(e cam innorat si s-au tot anuntat ploi) si poate reusesc mai tirziu sa ies putin la nordic, dimineata am fost ocupata cu tot felul de treburi gospodaresti.

 

 

Miine cu siguranta ies dimineata la nordic, doar daca o ploua cu cofa stau acasa...

 

Am dat citeva...sute d egrame jos [:-)))] [:-)))] si-a motivata!!! [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu voi ieși după-masa la o plimbare lunga și alergat in pădure. Cele 2 kg puse in concediu s-au dus jos :). Motivația mea e ca ma simt tare bine după mișcare și efort fizic. Acasa fac flotări și genuflexiuni. Poate ajung și la piscina sa înot, mai văd... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si Ieri si astazi am fost cateva ore bune prin magazine si am venit a acasa terminati de picioare. Astazi am reusit dupa asa plimbare sa ma duc sa inot o ora. A fost excellent be an mai racorit. Afara credc ca au fost aproape 38’c. Astazi cu atita treaba am si uit at sa maninc. Cand am venit de la piscina mi am amintiy ca nu am mnvat toata ziua.mi am incalzit un mic urgent, iar pt dinner sotul a facut shrimpi scampi- un deliciu. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu inca nu sunt serioasa cu miscarea. Ocupata cu serviciul, cu casa, cu copilul... cam greu de gasit timp (insa gasit scuze,... cat cuprinde). Am iesit din cand in cand la o plimbare mica prin padure cu catelul, putina (foarte putina) plimbare cu bicicletele si cam atat.

 

Sapt trecuta am ajuns de 2x la sala. prima data am facut bicicleta eliptica + abdomene dupa iar a2a oara, mers rapid pe banda + abdomene la sfarsit. Genunchiul e relativ OK, ma cam doare dupa sport insa tine ritmul. Cred ca la sfarsitul anului ma voi opera caci nu il simt stabil si au trecut 4luni de la accident.

 

Weekend-ul asta a fost un festival de muzica la noi in orasel; aseara am ascultat/ vazut o cantareata frantuzoica cu un corp superb, mai ales picioarele - frumos sculptate. Asa ca, azi dimineata la prima ora (5.45) am scos catelul la o plimbare rapida de o jumatate de ora :-)) si intentionez serios sa mananc mai putin seara, sa scot cainele in fiecare dimineata (si din cand in cand seara) + sa fac o sapt fara aperitiv cu alcool.

 

De o sapt. puiul meu e in vacanta in Romania, se intoarce pe 25/07; baietii sunt la mama lor asa ca avem putin timp pt noi. Sper sa profit si sa-mi revad obiceiurile culinare (cantitatile mai cu seama° + sa ies din amorteala pe motiv ca nu am suficient timp pt miscare...

Mi-e dor de copila mea insa sunt f bucuroasa ca a inceput sa vb din ce in ce mai mult romaneste (cu greseli si accent frantuzesc insa-i nostima foc); acum e pasionata de calarie, ii place la nebunie si sper sa o tina (chiar daca e un sport nu prea ieftin).

 

Cam atat de la mine; in 2 sapt suntem in concediu. In afara de 4zile rezervate in Romania pt o nunta, habar n-am unde vom merge (probabil in Franta daca vom mai gasi loc pe undeva...). In orice caz, acasa nu vreau sa stau caci sigur imi zboara zen-ul :-)) cu 3 copii pe care trebuie sa ii ocupi; si vacanta doar pt ei in parcuri de atractie nu vreau.

 

Va doresc o sapt buna, plina de miscare si bun venit/ scris noilor sportive [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

 

Observ ca v-ati mobilizat.  [flo2]

 

Eu sunt multumita , iesit la alergare/mers rapid, bicicleta, piscina. Bine, la piscina nu e f mult efort , mai mult ma relaxez. 

 

Lea, succes la rezervat ceva, nici noi nu stim unde mergem, ca ni s-au dat niste planuri peste cap.

 

o zi miscatoare va doresc  [flo2] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Am re-inceput de 2 zile sa alerg iar dimineata si ma bucur ca merge bine. Am alergat si azi - la 7 dimineata - 4 km.

A venit si sotul si copilul la alergare - suntem o familie de alergatori.

Detaliul este ca la 7 dimineata erau deja 28 de grade - dar we did it. 

 

Spor la miscare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...