Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Grupul in miscare- Cap. 4


Recommended Posts

  • Răspunsuri 736
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineața ,

 

Didi,  [flo2]

 

De ex. , mie imi place mult sa ma plimb, ma relaxează, dar alergarea este mai eficace, ca timp. Așa ca mi-am propus sa o iau încet , alternat alergare/ mers pana o sa capat suficientă anduranta, sunt multe tabele pe net.  [:)]

 

Ieri am fost alergat / mers , 40 min

250 calorii  [:-)))]

 

Cum vorbeam cu antrenorul de înot , e numai chestie de disciplina , inclusiv la mâncare .  [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andacos, inul se calca? Mie nu imi iese niciodata la haine.... tot ca o hartie arata!

Inul este un material care are nevoie de multa umiditate sa s ecalce bine.

 

Cred ca depinde si de tesatura, eu am materiale din in(cu care am lucrat)si care ramin asa cum spui tu, ca hirtia botita, am materiale care s ecalca foarte bine.

 

Imbracamintea din in ce o am s ecalca foarte bine, cu aburul dat la maxim.

 

Nu mi-am cumparat fier d ecalcat, mi-am luat frigider!!!Nu ma trimiteti deci dupa frigider ca s-ar putea sa vin cu vreo masina!!! [:-)))] [:-)))]

 

Glumesc si eu, voiam demult sa schimb frigiderul insa nu stiu de ce tot aminam.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi ploua insa nu asta m-a impiedicat sa ies, ci durerea d espate.M-am pricopsit de ieiri cu o durere intensa de spate(vineri m-am aplecat la servici sa iau ceva de jos si am simitit o pocnitura in spate si exact acolo ma doare foarte tare acum), sper sa treaca repede.

 

Deci macar voua o duminica miscatoare!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma simt un pic mai bine, nu ma mai doare la fiecare miscare, ma maseaza sotul si e mai bine.

Oricum am peste doua saptamini parca intilnire cu medicul d efamilie(trebuie s afac ecografie la tiroida)si am s-o intreb la care medic sa merg, e clar ca e o problema de oase, sa vad ce-mi spune.Astazi am simtit ca ma doare si cind respir si sunt momente cind revine durerea aia in partea dreapta in zona ficatului.

 

Ma duc sa-mi iau pantaloni de drumetie , au in oferta la Lidl, nou plecam o saptamina in Elvetia in octombrie si ma pregatesc deja ca vom drumeti zilnic!!!! [pk] [pk]Si bete de nordic walking /drumetie trebuie sa-mi cumpar ca mi s-a rupt virful la unul insa cerd ca le ajunge de citi ani le am .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma doare coloana insa nu cred ca ma dor doar muschii/ligamentele!!!

 

Am simtit ca ma doare asta noapte cind dormeam pe partea dreapta-astazi am simtiti de vreo doua ori cind respiram...nu stiu cred ca e vreo coasta ce ...nu mai e la locul ei [:-)))] [:-)))]

 

L-am ridicat pe sot la rang de maseor saptamina asta !!! [:-)))] [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

eu am avut săptămâna trecută o săptămâna super activa: 30 km alergat și 20 km bicicleta . Plus pași mult . 

 Dana, cum e soțul tău . Poate ai mai scris, dar eu nu am update . 

 

Judoka, 

 

cu alergatul e așa: adidași confortabili, un nr mai mare decât mărimea ta. 

Și alergi câte 200 m. 

Pana nu te mai gândești la picioare . 

La mine singura problema e gâtul . Pt ca respir pe gura . Nu pot respira numai pe nas. Așa ca am apa mereu la mine. Am un rucsac mic : apa, chei, telefon succes 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...