Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Grupul in miscare- Cap. 4


Recommended Posts

Eu am alergat aseara 4 km in 22 de min, apoi am redus ritmul inca 2 km oana la mers, apoi am facut viteze de 200 de m.

Daca alerg constant, desi este relaxant si la un moment dat trec de pragul oboselii si se regleaza respiratia, nu mai simt ca lucreaza muschii. In schimb, cand alerg si reprize de viteza imediat fac febra musculara si simt cum bubuie picioarele. 

Obiectivul meu estr sa cresc ritmul pana la 12 km/h, ritm care mi se pare mie ca solicita bine musculatura. Adica sa pot mentine cativa km asa, cu 11 alerg fara probleme, dar daca depasesc mi se taie respiratia. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 736
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Noi am profitat de ultima zi de vara meteorologica, a fost o vreme perfecta de drumetie, de miine cica vine toamna.

 

Acum vad ca am deschis app-ul gresit, egal...am luat un pocal insa din greseala asta1!! [:-)))] [:-)))]

 

 

Am uitat "sa ma laud", maseaua aia de care spuneam ca ma supara putin, am ajuns cu ea la dentist, sunt pe antibiotic, bine maseaua e ok n-ar nimic, insa paradontoza e cauza durerii!!! [smulgpar]

post-33577-0-25908800-1569162924_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Wow Dana ce 3 ore de mișcare ?!

 

so. Cu toate ca luna asta am alergat mult, nu ma simt bine . Am 78 km alergat . Și 100 km de bicicleta . Bine, eu sunt non stop pe bicicleta. Iau pâine, ma duc la farmacie, ma duc la banca etc 

 

nu mai știu dacă am scris: da, e plat la mine. Sunt pe albia rinului, la confluența cu Neckar - ul. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi- am adus aminte . Joi, copilul mic are un termin și îl aștept 50 minute . Și, cica alerg . In cartierul ăla am un parc mic de 500 m. Strazi strazi strazi . 

Abia am făcut 5 km. Ma gândesc sa fac alt traseu . 

Da, alerg pe malul râului și ma relaxează dar printre mașini nema 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Wow Dana ce 3 ore de mișcare ?!

Acum ceva ani aveam drumetii de minim 4 ore...acum ne multumim si doar cu trei!!!Bine ar fi sa fie mai dese, insa cum spuneam , la noi relieful ondulat te oboseste mai repede, depui efort mai mult...

 

Eu mi-am luat trimitere la ortoped, acum sa vad cind primesc programare, acum ma doare cumva mijlocul, de fapt e un mushci deasupra/ in zona rinichiului drept.

 

Miine si poimiine as putea iesi la nordic sa vedem ce spun...muschii mei.Antibitoc mai am doua zile, insa cumva organismul reactioneaza, parca sunt batuta cu urzica pe burta, deci cumva o usoara alergie la penicilina, tot am.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Judoka, iti doresc sa iasa soarele cit mai curind pe strada ta!!! [pup] Oricit de greu ar fi, nu le lasa donorita, nu lasa depresia sa te stapineasca, fa tot posibilul s-o "tii departe de tine"!!!

 

Pe mine tot ma doare un muschi [zirea] afara a plouat ,cred ca m-am agatat mai mult d eplaoe decit de durerea d emuschi, s anu ies la miscare!!!

 

Si mai am doar o pastila de antibiotic d eluat!!! [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, merci mult,orice încurajare ma ajuta mult. Prea mult nu depinde de mine, asta ma macină . Azi un program : piscina . Sunt curioasa mâine ce mușchi ma dor. Și mi- a recomandat antrenorul sa nu mai mănânc pâine seara [:I] o seara frumoasa va doresc !!!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

saptamana asta am reusit sa ies la plimbare de 2 ori. vremea e super...dar am timpul limitat. 

as fi vrut sa merg la piscina in weekend dar nu am putut convinge familionul...cred cca weekendul asta e ultima data pe anul asta cand mai e deschisa.

 

 mi-e dor de ocean, de plimbari pe malul apei, de aruncat in valuri...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...