Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Grupul in miscare- Cap. 4


Recommended Posts

Ce mai fac doamnele?

Eu pauza de sala azi , dar am alergat prin parc după fi-mea pe bicicleta, noroc că e mica si nu poate viteza mare, că nu mă descurcam in blugi :)

In rest am realizat zilele trecute că fac un "mai nimic" la sală :)) oricât m-aș lăuda eu cu consecvența :))

M-am luat după un băiat care vine mereu și e foarte concentrat pe antrenamente, el făcea picioare, eu tot picioare , zic " ia sa ma inspir" . După câteva serii de exerciții, el a trecut la altele, am trecut și eu, dar apoi a mai făcut o repriza de exerciții diferite.... Adică 3 feluri de antrenamente pentru picioare.... Iar eu, de obicei, consider gata după un singur set.... Și nu e suficient, că acum am făcut doar 2 (la 3 am abandonat) și am făcut o febră grozavă, semn că de abia acum am lucrat ca lumea..,. 

Și așa mi-am dat seama că o fi buna pentru sănătatea generala, dar forma e clar în relație directă cu munca multă, probabil de aia am inca celulita deși eu consider că "fac sport"...  [batcap]

 

In rest continui cu produse apicole și mă simt  [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 736
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu n-am reusit astazi sa ies la miscare, m-am ocupat cu aruncat niste vechituri, de fapt triat si aruncat si tot nu am terminat.

 

Fii mio , de cite ori isi reamenajeaza camera, arunca in birou, tot ce nu mai are el chef, iar mama sa trebuie sa mai intre odata sa le arunce.

 

Mai am vreo 3 cutii de sortat, insa nu mai am loc nici in containere , am chemat si gunoiul sa vedem cind vine sa-mi ia niste mobile dezmembrate si niste pc-uri, boxe...prostii ce ocupa loc si si aculumeaza praf.

 

Asa ca m-am luat cu treaba si era trecut de doua cind am incetat...nu ca as fi terminat!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, cred, nu știu cum reușim să strângem toate inutilele de lucruri, cutii goale și să restrângem spațiul de locuit cu nimicuri ....

Și eu arunc frecvent și tot mai e nevoie.

Eu sport nu weekend asta, și am observat și că m-am îngrășat, la haine in principal, cantarul mine prea elocvent pentru că am și masa musculara și "trage greu".

Dar mi-am luat de curând un "mai faci un bebe" ceea ce înseamnă clar o poziție defectuoasă și niște grăsime pe burta, daaaar când încerc să stau dreapta mă doare spatele de mor.

O să mă interesez de exerciții speciale.

In rest, pofta buna, că e una dintre cele mai la îndemână distracții :)) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu aunt acasa astazi(mi-am scos un dinte ieri, asa ca sunt stirba ca o scolarita de clasa I [:-)))] [:-)))])asa ca am profitat de vremea frumoasa si am iesit la o runda de nordic.

 

Am incercat sa ascult ce spune app-ul telefonului, asa ca am aflat ca am facut 5 km in 55 de minute.Tinind cont ca nu am vrut sa ma solicit prea mult(asa mi-a spus dentistul ) , de asta am si facut o runda mai scurta, ma declar multumita!!!

post-33577-0-66575200-1541680759_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vaai ce plang si eu dupa dinti. Azi a fost ceva in atmosfera, ca si eu am fost la dentist, dar deocamdata nu scot nimic. Sunt ai mei, nu-i dau :))

Miscare inca nu ceva serios, dar ma simt excelent totusi, e putin soare afara si contribuie la veselie.

 

Apropo, ati auzit de cei care tin "dieta cu soare"? Adica nu mananca nimic, mediteaza si stau in soarele de dimineata, preluand energie solara cu care functioneaza. Cica unii au fost si internati penteu studiere cateva zile si nu s-au alimentat cu absolut nimic. Nu stiu ce beneficii ar fi, personale poate, mo se pare totusi increeibil si ireal

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Judoka, eu sunt in asentimentul meteorologilor si spun ca e prea cald pentru timpul asta.

 

Voiam sa ma Laus ca am reusit cumva sa dau jos cele 2 kg planificate, ia sa vad daca reusesc sa mai dau alte 2 kg pina la craciun.

 

 

Trebuie sa am mare grija, ca cred ca Intru la menopauza(luna octombrie nu mi-a venit menstra) si sa tun kg sub control.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...