Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetarul la scoala


Recommended Posts

Buna dimneata de la mine. 

 

Ioana, la multi ani si sanatate piticei! Recuperati voi distractia!

 

Ella, bine ai revenit din vacanta. Povestesti tare fain! Ce a avut colega de a murit subit asa tanara?

 

VIviana, cu rafturile trebuie si eu sa specific "de sus" si "de jos" pentru ca toti avem definitii diferite in casa. In plus, depinde pe cine trimiti sa cauti: daca trimit copilul mic si doar ii spun: "adu-mi sosetele rosii din dulap", nu trebuie sa specific nimic altceva. Daca trimit copilul mare si spun: "adu-mi sosetele rosii din dulapul de jos din dormitorul meu, usa din dreapta, sertarul al doilea de jos, in partea stanga", trebuie 3 drumuri si informatii suplimentare. Nu primesc sosete. Daca spun sotului "adu-mi sosetele rosii din dulapul nostru din dormitor", imi aduce sosete albastre si ma intreaba care-i diferenta.

 

Vivi6, sa iti fie de bine iesirea! 

 

Eu m-am intors din weekend-ul familial...a fost tare bine, am ras, am mancat, ne-am distrat...a fost o inghesuiala crunta (am dormit care mai de care mai inghesuiti pentru ca in ultimul moment, neanuntati au sositi si doi frati ai soacra-mii cu nevestele aferente (si ei au cumparat proprietati in zona si isi construiesc case. Asa ca ne-am inghesuit si mai mult. Ieri am fost la festivalul meu cu chefi si mi-a placut LA NEBUNIE! Am intilnit personal cativa preferati de-ai mei si nu m-au dezamagit la maniere :) :) Am degustat o groaza de vinuri si tot felul de alte "spirits": gin, sake, whiskey. Am testat o groaza de mancaruri...am plecat multumita de experienta. In plus, am luat doua autografe pentru amica mea cea mai buna de la chefii ei preferati. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

si tocmai am gasit vacanta de vis (in momentul in care nu mai vor sa mearga copiii cu noi:)))). Ce ziceti?

https://www.thepalaceonwheels.org/price.html

Am primit recomandarea asta de la colegii indieni.. mi-au spus ca e fantastica... Un fel de Orient Express, il mai astept doar pe Poirot:)))

 

Sign me on! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mi-am dat seama ca a scris de pe telefon si autocorrect i-a jucat feste :-)).

traducerea ar fi "am racit ma doare in gat si stranut..." iar "facea in sarcina" trebuia sa fie "raceala in sarcina"...

 

Wow! Esti detectiv serios, sau egiptolog, ma gandesc, daca ai reusit sa traduci 'hierloglifele' alea...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu spun sertarul de sus sau de jos. Sau din stânga sau din dreapta. Pun numărul întâi. Asadar: primul sertar de sus, al doilea sertar de jos, al treilea...din stânga, etc. Asta Pt ca nici eu nu pricep care e “primul sertar” :)). 

 

Silvia vrea sa meargă la Diana Pt o săptămâna, in vacanța de iarna, la schi. Sa învețe, ca nu știe. Vrea sa meargă singura si cum are fobie de zbor, va merge vapor, autobuz plus tren. Trenul durează 8 ore. Singura zi in care se potrivește vapor plus tren e in 1 Ianuarie. Va trebui sa meargă cu vaporul de aici la 7 dimineața. 

 

Tot Silvia, învață la școala acum despre economii personale, a ajuns la concluzia ca are un alt lucru care ii provoacă angoase mai puternice decât zburatul cu avionul: sa fie datoare, sa își ia credit! 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum i-ai explica unui copil ca doi barbati se tin de mana pe strada?

Pe la minutul 2:05. Mi-a placut raspunsul.

 

https://www.facebook.com/viceromania/videos/2263381870400824/

 

Nu pot sa ma uit la film ca butonez de la munca [ph34r] , dar raspunsul e simplu: se tin de mana pentru ca se iubesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineața (la amiaza de la mine). S-a terminat vacanța; ieri la servici abia mi-am găsit biroul de hârtii pana la tavan!!! Am lucrat la foc intens toată ziua ca sa prind din urma...noroc ca luni sint liberă. Azi aveam întîlnire la Met cu o colega dar a răcit așa ca am anulat...deci, sint in Brooklyn cu pruncul mic la un lunch si apoi merg la mani-pedi. Soțul are o nunta de fotografiat azi așa ca sint pe cont propriu. Am lăsat tona de rufe murdare sa ies in oraș :) :) :) gospodina rea ce sint!!! 

 

 

Nospodina :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...