Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghetarul la scoala


Recommended Posts

inteleg exemplul dat de tine, da' aplica-l in cazul in care cineva trebuia sa arhiveze niste documente si apoi sa introduca data respectiva intr-un tabel, care era revizuit saptamanal in teleconferinte.

 

cat de entuziasmata sa fiu cand am descoperit ca in tabel erau introduse datele, dar documentele nu erau arhivate? sa zic ceva de genul "imi place mult ideea ca datorita faptului ca ai introdus date false in tabel regiunile noastre n-au mai fost nominalizate in teleconferita printre cele care inca n-au finalizat aceasta sarcina, da' pune dracului mana si arhiveaza-le si sa nu cumva sa te mai prind ca faci asa ceva"? [fri]

 

Îi spui că ai verificat datele și ești convinsă că s-a strecurat undeva o greșeală, data din tabel trebuie trecută după arhivare, nu înainte :). Și acum, ca să nu fie probleme, îl/o rogi să arhiveze toate documentele aferente. Asta dacă vrei să fi drăguță :).

 

Ant, îmi place meniul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu i/as fi intrebat daca le-ai dat explicit acordul sa te contacteze si mai ales sa iti salveze numarul de telefon in baza de date - ca tot am avut azi trainif pe GDPR :)

 

Eh, le-am dat numărul de telefon acum 5 ani, mai știu eu dacă le-am dat sau nu consimțământul să mă contacteze?  [:D]  Că și pe vremea respectivă era în vigoare o lege cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Îi spui că ai verificat datele și ești convinsă că s-a strecurat undeva o greșeală, data din tabel trebuie trecută după arhivare, nu înainte :). Și acum, ca să nu fie probleme, îl/o rogi să arhiveze toate documentele aferente. Asta dacă vrei să fi drăguță :).

 

problema e ca cu cineva care se preteaza la chestii de genul asta imi e greu sa fiu draguta [:)]

 

motivul care mi s-a livrat: le arhivase (ok, nu chiar in data trecuta in tabel, ci a doua zi [alcool] ), da' bestia de sistem le-a sters [:-)))] niciun coleg din cati am intrebat nu mi-a confirmat ca i s-a intamplat asa ceva vreodata, dar na, stii bine cum is sistemele, mai dau rateuri, si n-am avut cum sa demonstrez ca nu s-a intamplat ceea ce sustine persoana in cauza. pentru sufletul meu insa mi-a fost suficienta afirmatia pe care-am scris-o in paranteza ca sa nu blamez bietu' sistem pe degeaba.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, partea cu Hillary este din bucata de “educație civică” care merge la brat cu istoria la noi. Trebuie sa știe despre guvernul actual (si prin comparație cu alte forme de guvernare din lume), despre îndatoririle unui cetățean, despre cum este format guvernul (alegeri, etc). In mod normal ar trebui sa știe actualitatea. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, partea cu Hillary este din bucata de “educație civică” care merge la brat cu istoria la noi. Trebuie sa știe despre guvernul actual (si prin comparație cu alte forme de guvernare din lume), despre îndatoririle unui cetățean, despre cum este format guvernul (alegeri, etc). In mod normal ar trebui sa știe actualitatea. 

Am inteles. La noi sunt materii separate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...