Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghetarul la scoala


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Distractie placuta Silviei gotlandeze! Cum se mai simte Silvia bucuresteanca?

 

Avea emoții dimineața! Am lasat-o la școala cu un sac mare (bagajul ei Pt 24 h). Nu voi știi nimic de ea pana mâine pe la ora asta. Dimibeata ploua, dar prognoza era ca se va opri. 13 grade noaptea, 18 ziua. Păcat ca nu au nimerit mâine, când va fi soare și mult mai cald, atât ziua cât și noaptea. Dar nah, unde ar fi aventura atunci? :) 

 

Asadar vor face grill, la foc. Își vor construi din lemn, singuri, niște adăposturi, sa ii ferească de vânt. Vor dormi in ele, in saci de dormit. Seara vor avea activități și vor coace pâine, tot la foc. Mâine voi sti mai mukte :). 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Buna dimi, Viv, face lectii de pian la scoala. Velvet [flo] Mianna, asta detest cel mai mult la cineva care nu si-a facut treaba, dusul cu zaharelul, ca lasa ca merge si asa. Antmil, intrebare: in afara de Craciun/ Halloween/ Prom ce se mai serbeaza la liceu (cu/ in scoala zic). Imi trebe ptr ceva ce scriu. O sa si gugalesc, da’ m-am gandit ca le aflu mai usor de la tine [flo]

 

La americani mai este Homecoming in liceu care e mare! Depinde de zona, la noi mai este un dans si in primăvara ... si toate școlile au versiunea lor de spirit Week.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Row, please help me si pe mine :)) cu un pian.

Trebuie sa ii luam Mayei unu mai avansat, cu 88 de clape, clapa dura si pedale. Buget maxim 500.

Merci, merci

 

io-s asta, da? [:D]

 

la banii astia eu zic ca Yamaha P45 e imbatabil. foarte buna calitate, sunetul ca la Yamaha.

ai mei copchii au mai avut un Korg de care sa stii ca eu personal am fost foarte multumita. Korg SP170 mai precis

 

daca ai vreun link de magazin online in afar' de Amazon mai caut si acolo variante. de exemplu americanii vand foarte ok Casio - prin Europa mai rarut, modele putine, bani cam multi pentru ce fac.

pe aici altele sunt predominante.

 

LE: asta e un articol foarte bine documentat: https://pianoreport.com/best-digital-piano-brands/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MIhaela, succes Silviei in excursia din padure. cred ca va fi foarte interesant.

 

Viviana, ma bucur ca Silvia e ok dupa extractie.

 

la mine e perioada mega-aglomerata de septembrie-octombrie. macar anul asta n-am doua evenimente legate (am o saptamana pauza :)))) ). cam trag tare pe toate fronturile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Velvet  [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

Am petrecut un weekend fain in Berlin, concertul mi-a placut mult. Marcia inca mai plange de bucurie/tristete..nici ea nu prea stie  [:D] si azi a avut si test la germana, maine are la comunicare.

 

Am ajuns la 10 seara in Berlin, prietena ei din Germania a venit cu mama, doar ca sa se vada...imbratisari, plansete de bucurie, tipete de fericire ca-i vad pe Exo...sunt prietene de 5 ani, s-au cunoscut jucand Minecraft online...la 11 eram la hotel, am facut check-in si apoi ne-am deplasat la arena...eu am luat 2 bilete pt standing, unul i l-am dat prietenei ei si ea mi-a dat biletul ei cu loc...pt locurile standing se dadeau insa numere (incepusera deja de vineri dimineata) si nu le puteai lua decat in persoana (primeai bratara si nr scris pe mana  [zirea])...cum eu nu am putut lua nr si pt prietena ei, a tb sa vina ea cu mama ca sa-l ia...au ajuns la 1am (aveau hotel in partea opusa a orasului), am luat nr (1600)...in spatele nostru era o fata cu mama ei, asiatice...pana sa ajungem la hotel, imi spune Marcia ca fata o stie, ii urmareste postarile pe instagram  [ph34r] si uite asa si-a gasit o noua prietena, ea e din Singapore, dar sta la Londra..la 2 ne-am bagat in pat.

la 9 am fost la micul dejun, apoi am plecat iar la arena (hotelul era la 5 min de mers pe jos)..era plin de fani, din toate colturile lumii...stateam chiar unde intra artistii si vad un microbuz negru...si inauntru erau cei de la Exo (formatia ei preferata, sambata nu au concertat numai ei, au fost inca alte 5 formatii)...Marciei nu ii venea sa creada, a facut cateva poze si un video...mie nici acum nu-mi vine sa cred, noi stateam chiar in fata microbuzului, mai sa dea peste noi  [:D] apoi au coborat si in drum spre arena i-am filmat si eu...Marcia a postat video-ul pe instagram, in cateva ore avea 4mii de likes...ne-am plimbat intre arena si hotel, am stat cu fetele din Londra...Marcia s-a intalnit si cu alte prietene : din Romania, Spania, Malaezia, Burma etc...

Concertul a inceput la 19.30 si s-a terminat la ora 23...Marcia a stat langa scena, i-a vazut ft bine pe artisti. 

Organizatorii fac si video-uri, pe care le publica dupa concert...Marciei i-au luat interviu inainte si dupa concert, plus ca au si pozat-o de multe ori  [ph34r]

Duminica ne-am culcat la 2am (dupa concert am fost cu fetele din Londra sa mancam si am mai stat de vorba..ne-am imprietenit si pastram legatura), la 9 ne-am trezit. 

 

Am ajuns ieri dupa-masa acasa, am despachetat, spalat aranjat si am facut si o tocanita.

 

Asteptam cu nerabdare urmatorul concert al lui Exo, care va fi in Seoul...sa speram ca va fi la anul  [:D]

 

O saptamana faina sa aveti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sambata dupa-masa la restaurant m-a intepat o albina...era pe scaun si nu am vazut-o (doar am simtit o durere si am crezut ca e vreun cui)..si m-a intepat in partea dorsala  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))] nu se vede nimic, doar se simte  [:D] noroc ca azi si maine lucrez de-acasa.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...