Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetarul la scoala


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna seara,

 

J inca nu a inceput gradi. Luni abia ma duc cu ea la acomodare. Trebuie lunea asta dar am fost plecata cu munca- ultima vizita pe anul asta - sper! Eu ma astept sa ii placa ptr ca stie copii. Vom vedea. 

 

Ella, ce frumos ai scris de experienta voastra! Marcia e norocoasa sa aiba asa o mama!

 

Laura25, imi pare rau de treaba cu scoala. Rabdare si tutun. 

 

Viv, da mi te inchipui locvace! Silvia s-a recuperat di tat?

 

Anja, la voi e final de vara, la noi e final de furtuna (Florence) care a bantuit USA si a aruncat si la noi niste vant turbat- juat for good measure cum zice frantuzu.

 

Anja, ce naspa cu statul in avion. 

 

Voi visati ca pierdeti trenuri/ avioane etc?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvi s-a recuperat di tat. Maine ii scoate firele. 

S-a trezit la 3. Si-a pus blugii cei noi (unii negri catifelati) i-a asortat cu niste ghetute negre catifelate pe care pana le-a gasit mi-a facut neuronii tandari trantind sertare si bolborosind ca niciodata nu gaseste nimic. A cautat sosete negre rascolind printre chilotii mei, a gasit unele desperecheate, pline de par de pisica pe care urma sa le bag in lucru la sters praful,  i-am spus sa le ia asa ca nu ma intereseaza unde-s sosetele ei, ca nu se vede, mi-a explicat minute bune ca poate una o strange mai mult si alta mai putin si gleznele ei vor simti diferenta si asta va fi enervant.

Si toate astea ca sa se duca pana la coltul blocului sa cumpere ceva.

Da. S-a recuperat.

 

Nu visez ca pierd avioane sau trenuri.

Am alte vise recurente.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa va spun ca in camera de la hotel (Westin) aseara am avut un Peloton (o bicicleta stationara care face furori pe aici - are clase virtuale/streaming). Dupa o cina foarte copioasa (steakhouse), dupa cateva cocktails, si ceva vin rosu, pe la 11 noaptea m-a luat tentatia si m-am cocotat pe bicicleta. Am fost ultima din clasa (cu niste scoruri absolut rusinoase - dar explicabile in situatia mea)...mi-a fost nitel frica de tanti care zbiera prin ecran si parca ma mana si un spirit de competitie (cu toate ca eram fara pantofi si doar in sutien si chiloti). Ma doare dorsala acum de dimineata. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am sunat-o pe A sa vina maine sau poimaine la curatenie.

Mi-a spus ca ar avea treaba acasa, la cules de vie. I-am spus sa stea liistita sa-si termine treburile ca nu-i bai.

Raspunsul ei: vin luni, pana atunci dati dvs cu aspiratorul si stergeti praful ca fac eu grosul luni cand vin.  [:-)))]

E o poezie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cica revine polidinul in farmacii!

ce fain ar fi!

 

e un medicament in care chiar am avut incredere!

 

cand eram prin anul 3 de facultate bantuia prin Cluj gripa coreeana (nush de ce, asa ii zicea). minunea de doctorita de la policlinica studenteasca le recomanda celor care ii treceau pragul 6 fiole x 3 pe zi. cand am auzit asa ceva le-am transmis prietenilor care apelau la mana mea fina sa se duca la ea sa le faca doza aia de cal, io mai mult de 2 fiole x 3 nu le fac. au fost de acord, ce sa faca? [:)]  si i-am pus pe toti pe picioare, si inca ma mir ca eu n-am luat-o - cadeau toti in jurul meu ca mustele; acu' il vindecam pe un amic, a doua zi ma chema colegul de camera sa-i incep tratamentul [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ar trebui sa ma apuc sa-mi fac bagajul pentru Gura Humorului, si nu-mi vine [:)]

 

pe langa faptul ca nu-mi place sa fac bagaje, acu' trebuie sa ma si resetez din punct de vedere termic. adica aici inca umblu in pantaloni 3/4 si sandale, si seara o geaca de vara daca e cazul. acolo tre sa merg in haine de toamna, ca-i mai frig (auci! m-am uitat acum din nou la prognoza: sambata maxima e de 27 de grade, si duminica doar de 17! uuuuf, nu putea sa mai astepte o zi? concertele-s in aer liber)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, Florence ajunge și la noi, ce o mai rămâne :). Sau nu știu dacă e ea, dar e o furtuna, cu nivel de uragan pe alocuri. Vineri ajunge. Am amotii ca n-or zbura avioane (pe coasta de vest va fi mai nasol, el e acolo acum) și nu va ajunge acasa decât sâmbăta 

 

Acomodare ușoară Juliei! 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...