Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetarul la scoala


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Da, voi face contestatie, am facut poze, am dovada de plata....sa vad ce o sa iasa...

Nici eu nu am mancat la "cocosatul". Mie numai numele imi inspira ceva insalubru- gen sareaza micii cu unghiuta:))) sorry, stiu ca probabil nu e asa. Pe la Dedulesti trecem cand ne intoarcem spre Suedia. Sa zic asa, nici gratarele de acolo, la marginea strazii nu imi inspira incredere (cum tin carnea, cat se spala pe maini). Nici macar pe sot, care e iubitor de mici, nu il imbie sa manance acolo. (da, sunt sclifosita...:)))) Oricum, nu ma omor dupa mici...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si sa raspund, Viv, da, sunt zile cand nimic nu merge..., luna neagra, alinierea planetelor...si mai iei si amenda:))))

Voiam sa ii raspund Laurei cu scoala... iti inteleg frustrarea si schimbul de scoli, si cu parintii care tb sa contribuie material la mentinerea scolii. Nu gasesti niste parinti mai reolutionari si sa faceti opinie comuna?

Miha, stii ca la noi a scoala s-au scos sedintele cu parintii? Motivul, tb sa fie platiti profesorii "over time" pt ca era in afara orelor de lucru. Pana si utvecklingsamtal l-au mutat in timpul orelor de curs, si nu dupa, cum era mai acum cativa ani. Si noua nu ne da nici cafea, nici fika:(((

Sivi, nu te necaji cu inceputul scolii, sunt sigura ca il aduci pe linia de plutire.

Ioana, cum trece timpul.. deja gradinita..

Marion, chestiile alea cu fideluta aveau nume?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja nu, nu știam! Poate la noi sunt plătiți övertid dar mi se pare normal. Utvecklingssamtal alegem ora la care putem, sunt puse ore și înainte de masa și după-masa, pana la ora 19. Ca sa poată toată lumea merge. Al meu de ex nu poate sa își ia liber din timpul de lucru, are pacienți programați cu câteva luni înainte. Eu pot dar nu oricând. Așa ca Pt noi ar fi tare greu sa mergem înainte de ora 17. 

 

Cu amenda...nu erau alte restricții? Ai pus la vedere chitanța? Ce scrie pe amenda?

Eu când am primit, tot așa, 90 euro, parcasem prea aproape de intersecție. Scria pe amenda ce și cum. 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]

 

viv da...eu din ce in ce mai des in ultimele luni.am tot incercat sa razbesc,am obosit...

 

Laura eu nu strang fondul clasei.maxim niste banuti,1 leu,la cateva luni pt creta,cand se termina cea de la scoala,prosop,matura cand copiii o rup,cos de gunoi,la fel,il fac praf  [alcool] restul,vopsit pereti ,banci in f vara,directorul se ocupa.dar,manuale multe vechi si prafuite sunt si pe-aici.in majoritatea scolilor de stat romanesti.din pacate.

 

anja sper sa rezolvi!

 

eu n-am auzit de Cocosatu' [batcap] si in ultimii ani am mancat 2 mici cred,in total  [:D] .pana acum vreo 2 ani,mancam cam 2 mici la cateva luni.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca v-am mai spus, despre curtea noastră comuna. Casele in curtea noastră sunt așezate in pătrat, iar in mijloc, avem o curte mare, care e comuna. Acolo avem trei pruni, un măr și trei peri. Sunt ani in care prunii fac tone de prune. Anul asta au făcut câteva prune :). In schimb perii și mărul sunt plini plini. Niște fructe zemoase și delicioase ce fac! Suta la suta organice, nu ii stropim niciodată. Defapt nu am văzut pe nimeni sa stropească pomii aici. Anul asta a fost anul merelor și perelor. Nu cred ca am mai văzut atâta bogăție in pomi ca acum. 

 

Suedezii ăștia nu prea aduna fructele. Multe dintre ele se putrezesc pe jos, am văzut doi sau trei vecini din 14 câți suntem, sa ia câteva fructe. Eu de doua săptămâni am fructe gratis :). Mâine ii duc o punga Dianei. Și o sa pun in frigider cât pot. 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...