Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetarul la scoala


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

In alta ordine de idei au aparut scarboseniile verzi greu de ucis pe numele lor plosnitze.

am mai auzit o amica acum cateva saptamani cu "inca nu-i sezonul lor", pe tine acum cu "au aparut" - ce plosnite cumsecade aveti voi, frate! la mine au fost prezente toata vara. cam una/seara. intr-o singura seara am omorat doua dintr-o lovitura.

 

la mine nu-s greu de ucis - zboara langa veioza de hartie, si fireste fac un zgomot care ma face sa sar drepti de pe canapea. lovesc veioza cu ceva si bestia cade langa veioza, unde-si gaseste obstescul sfarsit in urma altei lovituri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ploșnițe in casa? Nu am avut niciodată...

 

nu le confunda cu plosnitele de saltea sau de pat (din alea n-am avut nici eu vreodata); astea cica-s plosnite de cereale - niste gandaci urat mirositori cand ii omori (in momentul cand sunt speriati elimina o substanta urat mirositoare). io cred ca m-am specializat in asasinarea lor, le omor atat de repede incat nici nu realizeaza ce li se intampla si nu mai put [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, furtuna ce a fost la voi ieri s-a numit Ali și e continuata azi de alta (noname) și care ajunge la noi mâine. Eu încă nu știu dacă mâine va zbura al meu spre casa. 

 

http://www.severe-weather.eu/mcd/an-intense-windstorm-will-cross-thebritishisles-tomorrow-night-september-20th-2018/

 

 

http://www.severe-weather.eu/mcd/an-intense-windstorm-will-hit-denmark-tomorrow-sept-21st/

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha, pe amenda scrie ca am parcat in loc nepermis. Eu parchez acolo de ani de zile. Am parcat exact intre liniile albe de pe asfalt, am platit parcarea la aparatul care era la 10 m de masina..Ahh, te invidiez, baietii mei nu vor sa mai iasa cu mine :(((

Si eu stiam ca plosnitele sunt ceva "greu de ucis"...

Maine la noi vine vijelia cea mare, la noi nu va fi asa de rau ca mai sus pe coasta vestica...Au zis la TV ca cei care vor sa isi anuleze biletele de tren, pot sa o faca gratis...

Mianna, drum bun!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

nu le confunda cu plosnitele de saltea sau de pat (din alea n-am avut nici eu vreodata); astea cica-s plosnite de cereale - niste gandaci urat mirositori cand ii omori (in momentul cand sunt speriati elimina o substanta urat mirositoare). io cred ca m-am specializat in asasinarea lor, le omor atat de repede incat nici nu realizeaza ce li se intampla si nu mai put [:)]

 

De ploșnițe de saltea sau de pat nici nu am auzit. La ploșnițele astea verzi și puturoase ma gândeam, mereu când mâncam zmeura la țara, nimeream peste fructe care aveau gustul asta, de ploșniță, trecuse vreuna pe acolo. 

 

Dar nu, in casa nu am văzut niciodată, nicăieri. 

 

Tatăl meu zicea ca Wisky are gust de ploșniță :))). 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...