Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetarul la scoala


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu am avut slow cooker si l-am pasat copilului mare la facultate. Este bun daca faci des mancaruri gen tocane/"stews". Orice care merge fiert lung, este ideal pentru ca arunci totul acolo dimineata si gasesti cind vii acasa o mincare calda. Copilul face o tona de curry/chili in slow cooker...e fan si merge repede. Merge fasolea, lintea...orice chestie care dureaza mult pe foc.

 

Acum ca nu mai am trupe acasa, nu mai gatesc nimic in slow cooker ca ne scoatem cu gratar si salada doar noi doi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu  muzica: si eu zic ca o perioada trebuie "impinsi" catre repetat (pentru perfectionare)...altfel si ai mei se asezau si cintau ce le trecea prin minte dar nu ce trebuia pentru profa/concert. Mai greu era cu exercitiul. In liceu, nu a mai fost nevoie sa imping nimic...cel mic exersa singur...ba chiar se punea pe exersat si in momente de stress (ori cocea prajituri cu tona ori canta la vioara sau ukulele). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mădălina, mersi, am reținut fântânile, le trec pe lista. Cred ca erau fântâni in Piața Unirii când am fost ultima data...in 2007? cred. Sau nu? Dar nu îmi amintesc sa fi fost muzicale. 

Despre muzica nu am experiența, doar soțul e talentat, va scriam ca a reînceput sa exerseze la vioara, după...30 de ani. Ei bine, a fost nevoit sa se oprească, a făcut tunel carpatian la mâna dreapta de la asta :(

In familia mea toți unul și unul suntem afoni. Silvia nu l-a moștenit pe al meu. Nici Diana pe tatăl ei (care era toboșar intr-o trupa rock in tinerețe). 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De luni încoace am început sa merg câte 4-5 km pe zi, ia in jur de o ora. De când am început sa ma simt rău, in Iunie, nu am mai putut sa fac nicio mișcare. Acum mi-a revenit energia.

Uneori după job, ies cu W la plimbare, alteori seara cu Silvia sau cu Silvia și W. Tocmai am venit, m-am plimbat cu W pe stânci pe malul marii, am coborât pe plaja și am stat vreo 15 min sa ascult valurile (nimic nu se compara Pt mine cu asta, e ca in rai :)) și am umblat vreo 3 km. 

Mi-am propus sa fac asta zilnic, sa ma plimb o ora cel puțin. Am ca ținta 10 000 de pași zilnic, cu plimbările astea ajung la 12 000-13 000. 

 

Diseara merg la meci de hokey, apoi îl iau pe bărbat de la aeroport (dacă vine). 

 

Silvia e cu prietenele ei la restaurant :), își sărbătorește ziua, abia acum au avut timp toate 4 sa se întâlnească. Își plătește fiecare mâncarea, din banii de buzunar sau ce au câștigat muncind in vacanța (doar Silvia nu a lucrat). 

 

Anja ai fost la Mamma Mia 2? Ti-a plăcut? Vreau și eu sa merg. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...