Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetarul la scoala


Recommended Posts

Scuze off topic printre piane....

Cand vad tinere doamne care scriu "voi ce antibiotice a-ti luat..?"

imi vine sa "i-mi" tai venele....

Da... ploua cu cratime aiurea...

 

Alte exemple (afise vazute de mine prin diverse institutii): Nu deranja-ti! Intra-ti in ordinea programarilor! Lua-ti bon de ordine!

 

De unde ploiaia asta de cratime, nu stiu! Si o o chestie noua, cand eram eu in scoala greselile tipice erau de genul "lipsa cratima" - mam dus, miau spus....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Oh, Miha, imi tare tare rau. Poate ca ar fi mai repede si mai fara stres daca iti scrie Ovi trimiterea... macar scapi de o grija!

Despre cratime, pe mine ma uimeste cat de raspandit este fenomenul, la fel cu "familia traditionala".... Educatie, educatie, educatie....

 

Madalina, pt ca ai intrebat de pian, ieri ii trimise profa de pian acasa, pt ca N s-a dus nepregatit... nu mai zic ca l-a certat.... Si daca nu l-am intrebat de vreo 3 ori daca ce repeta el acolo este tot si corect... iar copilul imi zicea mereu DAAAA... Va dati seama ca m-am suparat destul de rau si am facut morala....

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha, pe amenda scrie ca am parcat in loc nepermis. Eu parchez acolo de ani de zile. Am parcat exact intre liniile albe de pe asfalt, am platit parcarea la aparatul care era la 10 m de masina..Ahh, te invidiez, baietii mei nu vor sa mai iasa cu mine :(((

Si eu stiam ca plosnitele sunt ceva "greu de ucis"...

Maine la noi vine vijelia cea mare, la noi nu va fi asa de rau ca mai sus pe coasta vestica...Au zis la TV ca cei care vor sa isi anuleze biletele de tren, pot sa o faca gratis...

Mianna, drum bun!

Atunci in md sigur este o eroare de-a lor.

 

Priin absurd, daca chiar era un loc nepermis, ar trebui sa platesti amenda, dar sa-ti recuperezi banii de parcare. Nu poti cere taxa de parcare pt parcare intr-un loc nepermis, nu? 

Deci ori taxa de parcare, ori amenda!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata!

 

anja, multumesc de urari! l-am sarbatorit pe tata in familie, doar noi. duminica asta urmeaza soacra [:-)))]

 

velvet, eu credeam ca zici ca in 20 de minute  pregateste sora ta totul si apoi dureaza timpul de gatire efectiv, dar inteleg ca are alt tip de cooker. eu imi inchipui ca la mine va dura mai putin sa arunc totul acolo si seara sa fie gata cand intram pe usa.

 

fleur, ciorbe faci la slow cooker? pentru mine ar fi aur sa pot face ciorbe/supe. e punctul meu slab.

 

mihaela, imi pare rau ca au revenit problemele [flo2]  ai grija de tine si baga in actiune artileria grea, adica pe dl. sot. daca tot poti , nu e pacat sa nu profiti si sa te linistesti mai repede. te imbratisez [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Atunci in md sigur este o eroare de-a lor.

 

Priin absurd, daca chiar era un loc nepermis, ar trebui sa platesti amenda, dar sa-ti recuperezi banii de parcare. Nu poti cere taxa de parcare pt parcare intr-un loc nepermis, nu? 

Deci ori taxa de parcare, ori amenda!

da, dar diferenta este intre 2 euro si 90 euro... :(((

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza! 

 

Sunt la job, tot așa ma simt ca ieri. 

 

Am primit răspuns de la medic, ma suna...joi! 

Endocrinologul nu e la servici azi, Ovi nu ard cu cine sa discute. Ce ma retine sa scrie el trimiterea este ca el e gastroenterolog și eu sunt soția lui, nu sunt pacienta lui și se fac controale, poate păți nasol ca face asta Pt mine. As fi vrut sa vb cu endocrinologul întâi sa văd ce zice, mai ales in legătura cu cortizonul, ca ar trebui sa îl scad de joi iarăși. Foarte complicat, ma sucesc și învârtesc ca nu știu cum e mai bine... 

 

Silvi La mulți ani tatălui tău!  [flo2]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...